Laen...
Rohelised toataimed
Rohelised toataimed

Rohelised toataimed

Rohelised toataimed

Rohkem infot
View as Grid Kuva listina

71 toodet

lehel

71 toodet

Set Descending Direction
  1. Puhas õhk koju või kontorisse roheliste taimede abil
  2. Mida vajavad kõik toataimed?
View as Grid Kuva listina

71 toodet

lehel

71 toodet

Set Descending Direction

Rohkem infot

Roheliste toataimede mõistetakse peamiselt lehtdekoratiivseid toataimi, mis tubastes tingimustes õitsevad kas harva või mitte kunagi. Küll aga on selliste toataimede lehed aastaringselt alati väga dekoratiivsed, olles kas eriliselt lopsakad, mõne huvitava kujuga, värvilised või isegi mitmest eri värvist koosneva mustriga. Klassikalised ja inimeste seas populaarsed lehtdekoratiivsete toataimed on näiteks viigipuud (kummipuud), palmid, sõnajalad, rohtliiliad, lehtliiliad, begooniad ja draakonipuud.  

Reeglina lepivad rohelised toataimed vähese valgusega, kui välja arvata mõned üksikud erandid nagu tääkliilia. See on ka põhjus, miks neid toalilli on üpris lihtne toatingimustes kasvatada. Küll aga vajavad rohelised toataimed oma lehemassi kasvatamiseks regulaarselt kastmist ja lämmastikurikast väetist.

Hooldamise mõttes vajavad rohelised toataimed sagedast tolmupuhastut. Kuna lehepinda on neil taimedel üldjuhul palju, võib väiksemaid taimi isegi dušši all loputada. Siinkohal tuleb aga meeles pidada, et pesemiseks sobib ainult soe vesi ja pisut kõrgem toatemperatuur. Pärast dušši tuleb lehepinnad pehme lapiga üle kuivatada, vältimaks vees leiduva lubja inetuid ladestunud plekke või isegi mädanikukoldeid! 

Enamik lopsakate lehtedega toataimi vajavad kuiva ja sooja toaõhu korral ka regulaarset piserdamist. Seejuures on erandiks begooniad, kes piserdamist ei kannata. Õhukuivuse vältimiseks asetatakse roheliste toataimede potialusele madal ‘veevann’, millest aurav vesi hoiab taime ümbruse niiskena. Sellist ‘veevanni’ tehes tuleb aga silmas pidada, et taimepoti põhi ei tohi veega otseselt kokku puutuda. See tähendab, et taim peab veevannis asuma kindlasti kõrgenduse tõel veepinnast kõrgemal!

Ettevaatust! Ilusaid dekoratiivlehti kahjustavad sageli mõningad silmale halvasti nähtavad putukad. Sel põhjusel tasub roheliste toataimede lehti alati pisut lähemalt uurida ning seejuures isegi luupi kasutada, et kahjuritele aegsasti jälile jõuda. Putukate avastamise korral leidub Hansaplantis laias valikus tõhusaid putukatõrjevahendeid.