Toalilledel on loomulikult esteetiline roll, kuid kas te teate, et nad on suurepärased looduslikud õhupuhastajad? Kas tead, et isegi suurlinnades on välisõhk puhtam kui õhk ruumides. Miks nii? Üks põhjustest on see, et puud ja taimed aitavad püsivalt õhku puhastada.

Toksilised aineid (benseen, formaldehüüd, triklooretüleen) ümbritsevad meid paratamatult nii kontorites kui ka kodudes, teiste seas eraldub neid värvidest, kodukeemiast, tekstiilist, kütteelementidest, plastikust, sigarettidest jne.

Ameerika Ühendriikide kosmoseorganisatsioon NASA uuris juba 1980. aastal, kuidas siseruumides saab teatud toataimede abil tekitada tervislikku hingamisõhku. Selgus, et paljud tavalised toataimed parandavad efektiivselt siseõhku, eemaldades sellest kahjulikke keemilisi aineid, mida kodudes ja töökohtadel on uskumatult palju ning hoides õhuniiskust vajalikul tasemel.

Järeluuringute jaoks rajas NASA maksimaalselt välisõhust eristatud ”biokodu”, kus kasutati palju sünteetilisi sisustusmaterjale, mis eritavad keemilisi ühendeid. Biokodust võeti õhuproove enne ja pärast toataimede paigutamist sinna, sama võrdlus tehti aktiivsöefiltriga. Toataimed puhastasid õhku saastest sama hästi kui söefilter, mis tõestas nende arvestatavat tähtsust siseruumi tervisliku õhu tootjatena.

Rohelises kodus või kontoris esineb 38% vähem köha, 15% vähem silmade kuivust, 31% vähem kurguvalu, 32% vähem väsimust ja 45% vähem peavalusid.

Leia meie suurepärasest taimede valikust oma õhkupuhastav toataim