Laen...
Kaktused ja sukulendid
Kaktused ja sukulendid

Kaktused ja sukulendid

Kaktused ja sukulendid

Rohkem infot
View as Grid Kuva listina

11 toodet

lehel

11 toodet

Set Descending Direction
View as Grid Kuva listina

11 toodet

lehel

11 toodet

Set Descending Direction

Rohkem infot

Kõik kaktused ja muud sukulentsed (ehk vett koguvad) taimed nõuavad kasvatamisel oma spetsiifilist lähenemist.Paljud sukulendid on paksulehelised, kuid kaktustel on evolutsiooni käigus muutunud veemahutiks vars. Lehed on kaktustel samuti aja jooksul taandarenenud ja muutunud astlateks. Kogu selline kohastumine on tingitud vajadusest üle elada ekstreemseid põuaperioode.

Kaktuste kodumaa on Lõuna- ja Põhja-Ameerikas. Seal kasvavad nad peaaegu kogu kahe mandri ulatuses. Eriti rikkalikult leidub kaktuseliike aga Mehhikos. Kaktuste loomulik keskkond on kuivas, kuid talvel jahedas piirkonnas. Talvine jahedus nimelt stimuleerib hilisemat pungumist. Puhkeperiood algab kaktustel oktoobris ja kestab kevadeni. Sel ajal peavad kaktused olema võimalikult valges ja jahedas keskkonnas (maksimaalselt +8 kuni +12 kraadi). Puhkeperioodil ei kasteta kaktuseid mitme kuu jooksul kordagi! Kui kaktused on siiski sunnitud talvituma veidi soojemas kohas, tuleb neid umbes korra kuus siiski kasta. Erandiks on siinkohal troopilised kaktused (jõulukaktus ja helmekaktus), mis vajavad ka talvel soojemat ruumi ja korrapärast kastmist. Kevadine ülesäratamine toimub kaktustel märtsis või aprillis, mil tuleb neid algul pisut sooja veega piserdada ja alles hiljem sama sooja veega vähehaaval kastma hakata.

Kaktuste suvine kasvukoht peab olema võimalikult valge, soovitavalt õues klaas- või kilekatuse all. Kaktused peavad kasvama võimalikult väikeses potis vett hästi läbilaskvas mullas. Suveperioodil meeldib kaktustele viibida õues värske õhu käes. Sel perioodil tuleb kasta ja väetada neid regulaarseld, kuid enne uut kastmiskorda peab olema muld eelmisest kastmisest täielikult läbi kuivanud.  Kaktustega äravahetamiseni sarnased on piimalilled, mis kasvavad Aafrikas. Toataimena tuleb neid kasvatada analoogiliselt kaktustega. Teistest sukulentsetest taimedest on toalilledena tuntumad Aafrika päritoluga aaloed, havortiad, havisabad ja gasteeriad ning Ameerika päritoluga agaavid. Hansaplanti valikus leidub veel hulgaliselt mitmesuguseid kukeharjasid, turdlehti, kivilehikuid ja palju teisi kaktusi meenutavaid taimi.