Laen...
Hooajatoataimed
Hooajatoataimed

Hooajatoataimed

Hooajatoataimed

Rohkem infot
View as Grid Kuva listina

6 toodet

lehel

6 toodet

Set Descending Direction
View as Grid Kuva listina

6 toodet

lehel

6 toodet

Set Descending Direction

Rohkem infot

Hansaplanti hooajataimede hulka kuuluvad mitmeid väga kaunilt ja rikkalikult õitsevaid subtroopilisi toataimi, mille talvitamisega pole võimalik kodustes toatemperatuuri tingimustes hakkama saada. Seetõttu peetakse neid enamasti Eestis kui hooajataimi, mille eluiga lõpeb peale külluslikku õitsemisaega lihtsalt ära.

Teine võimalus on hoida selliseid taimi talvisel perioodil mõnes külmemas ruumis 0°C juures. Sellises keskkonnas elavad hooajataimed ka Eestimaa pakase üle ning õitsevad järgmisel aastal sama rikkalikult uuesti.Talvituvate toataimede hulka kuuluvad näiteks kõik alpikannid, asalead, fuksiad ja pelargoonid. Nii tasub talvitumisperioodi hooajataime valimisel alati silmas pidada.

Küll aga tuleb meeles pidada, et mõned kaunilt õitsevad toalilled pole võimelised meie kliimas teist korda punguma. Seda põhjustab asjaolu, et Eesti suvepäevad on osade taimede õitsemiseks liiga pikad. Selliste toalillede alla kuuluvad näiteks kalanhoed ja jõulutähed. Ka ratsuritähe üle talve hoidmine ja uuesti õitsema saamine on tubastes tingimustes keeruline ja tülikas.

Hooajalillede õitsemisaegne hooldamine ei erine palju teiste toataimede hooldusest. Taimede heaolu nimel tuleb kõiki taimi kasta ja väetada regulaarselt kuni õitsemisaja lõpuni.