Laen...
Okaspuud
Okaspuud

Okaspuud

View as Grid Kuva listina

43 toodet

lehel

43 toodet

Set Descending Direction
  1. VIDEONÕUANNE: Mullapalliga taimede istutamine ja hooldamine
View as Grid Kuva listina

43 toodet

lehel

43 toodet

Set Descending Direction

Rohkem infot

Okaspuud kuuluvad paljasseemneliste taimede hõimkonda, mis on oma arengus lehtpuudest palju vanemad. Okaspuudest ainus vanem hõimkond on sõnajalgtaimed.  Oma igihaljasusega on okaspuud asendamatud roheluse loojad meie kliimavööndi ülipikal raagusperioodil. Nii leevendavad nad talvise pakase käes meie silmade rohelusejanu.

Kõrgekasvuliste okaspuude võrad loovad malbekujuliste lehtpuude kõrval meeldiva kontrasti nii raagusajal kui ka suvisel lehisperioodil. Muu hulgas aitavad suurte okaspuude võrad luua aias märkimisväärset mikrokliimat, etendades siin talvisel perioodil tõelist vaesemehekasuka rolli. 

Kõrged tumedavõralised okaspuud loovad teiste aiataimede vaatlemiseks suurepäraseid taustu. Madalakasvulised okaspuud sobivad maapinnalähedase igihaljuse loomiseks nii üksiktaimena, pinnakattena kui ka rühmadena muru sees.

Kääbuskasvuliste okaspuukeste kõige huvitavam kasvukoht oleks see juures näiteks kiviktaimlas või nende jaoks spetsiaalselt rajatud rühmakestes. 

Okaspuudel ei ole küll õisi, kuid ka nende generatiivsed organid ehk siis käbid on arengu algfaasis üllatavalt värvilised ja kaunid. Küpsenud käbid on sageli väga suured ja samuti ilusaks ehteks nii puule kui kogu aiale. Mõningate okaspuude käbi meenutab arenguperioodil isegi justkui väikest värvilist marja.

Okaspuud on võrreldes lehtpuudega nõudlikumad mullastiku suhtes. Okaspuudele sobivad kergemad vett läbilaskvad mullad. Rasketel savimaadel ning liigniisketes paikades nad kasvama ei hakka. Okaspuude juurestik ei talu ka mulla liigrammutamist sõnniku või mineraalväetistega.