Suurelehine hortensia on imeilusa lopsaka õisikuga tihedakasvuline põõsas. Suur värviline õisik sobib hästi suviseid aiavaase kaunistama. Sobib kasvatada ka toataimena ning hoida taime suvel õues.

SOOVITUS

Taimele sobiv ilupott vali alati 1-2cm suurem istutuspoti diameetrist. Näiteks P15 sobiva poti diameeter on 16-17cm. Soovitame taime alati peale poest kojutoomist ümber istutada just sellele taimele sobivasse mulda, hiljemalt 1-2 kuu pärast. Sobivaim ümberistutamise aeg on kevadel veebruarist kuni maini.

Õitsemise või lopsakate lehtede soodustamiseks ära unusta ka väetamist, kõige kiirema toimega väetis on mikroelementidega vedelväetis. Väetamisega tuleks pausi pidada talvisel perioodil kui valgust on vähem - novembrist kuni veebruarini.
Õied Sageli oleneb õite värvus mulla PH väärtusest: happeline muld võimaldab sinist värvi, neutraalne muld kreemikat- ja lubjarikas muld roosat või lillakat värvi
Lehed Suured, rohelised lehed.
Kastmine Hoia muld pidevalt niiske.
Väetamine Kasvuperioodil 1 kord kuus rododendroniväetisega.
Temperatuur Soe kuni jahe10- 15C, jahedamas õitseb kauem.
Erihooldus Väldi eredat päikest. Kodustes tingimustes on raske kasvatada kauem kui aasta. Pärast õitsemist lõika võrsed tagasi. Suvekuudeks viiakse õue, sügisel jahedasse ruumi ning kesktalvel tagasi soojemasse ruumi.
Õie värv värviline
Lehe värv roheline
SKU 710638
Õitsemise aastaaeg suvi, sügis
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Õitsemisaeg juuni - august
Kaal pakendiga (kg) 0.3000
Täiskasvanud taime kõrgus 50 - 60 cm
Poti suurus P10