1. Vali aeda enda eluviisile sobiv roosisort. Kõige vähem hoolt vajavad pargiroosid ja isepuhastuvad pinnakatteroosid. Arvesta sordi valikult sortide haiguskindlusega. Mida tervem on sort seda vähem vajab ta aias pritsimist. Eriti vastupidavad on ADR märgistusega roosisordid.

2. Isuta aeda korraliku kvaliteediga potitaimed. Väldi supermarketides pakutavad odavmüüke.

3. Vali roosidele võimalikult päikeseline ja hea mullaga kasvukoht. Vajadusel paranda mulda komposti või istutusturbaga.

4. Istuta rooside pookekoht 5-8 cm sügavusele mulla alla! Selliselt istutades on roosid ka kõige karmima talvega hästi kaitstud.

5. Kui teie aias on roosisorte, mis eelnevatel aastatel on haigestunud lehehaigustesse, siis tehke oma roosidele esimene profülaktiline pritsimine mai keskpaigas.

6. Ära unusta roosi igal aastal väetamast. Hansaplantist ostetud potiroosidel on väetis esimeseks aastaks taimega juba potis kaasas. Neid taimi pole vaja esimesel suvel väetada, küll aga järgnevatel.

Roosisortide aretus toimub haigustele vastupidavuse suunas, kuid siiski võib esineda ebasoodsate ilmastikutingimuste või sobimatu kasvukeskkonna mõjul lehehaigusi ja putukkahjureid.