Raudsulfaati kasutatakse viljapuude pritsimisel ja murust sambla tõrjumisel.

KASUTAMINE. Raudsulfaadi lahusega pritsimine tõrjub õuna- ja pirnipuu kärntõbe, puuviljamädanikku, viljapuude ja marjapõõsaste lehelaiksust, karusmarja-jahukastet, sõstra viltroostet, karusmarjapõletikku, roosi-jahukastet, roosiroostet.Raudsulfaat hävitab hästi samblaid ja samblikke nii puutüvedelt kui murust.

VILJAPUUDE JA MARJAPÕÕSASTE PRITSIMINE. Viljapuude ja marjapõõsaste pritsimiseks valmistatakse raudsulfaadi 3-5%-list lahus (300-500 g lahustada 10 liitris vees), mida pritsitakse varakevadel (enne pungade puhkemist) või hilissügisel (pärast lehtede langemist).

Raudsulfaadi vesilahuse kasutamisel suvel kuivab lahus liialt kiiresti, et jõuda surmata haigustekitajaid. Seetõttu on hea efektiga raudsulfaati sisaldava tüvevalgendi kandmine puudele kohe pärast haiguse avastamist või ka profülaktiliselt.

MURU PRITSIMINE. Sammal vallutab muru, kui muld on liiga tihe ja õhustamata, toitainetevaene, muru kasvab varjus või on tegemist liigniiske või happelise pinnasega.

Raudsulfaat aitab muru tugevdada ning seeläbi saadakse tihedam roheline murupind. Raudvitrioli rauasisaldusel on oluline roll taimedes toimuvates bioloogilistes protsessides, parandades muru kasvu. Raudvitriol põhineb looduslikel mineraalidel ja ei kõrveta muru.

Samblase muru hooldamiseks külvatakse raudsulfaadi peened graanulid murupinnale 5 kg 500 m²-le või lahustatakse vees vahekorras 200 g 10 l vee kohta ja kastetakse sellega 20 m² suurust muruplatsi.

Raudsulfaadi kasutamise järel värvub sammal mustaks, kuna happelisus ülemises mullakihis suureneb. Must sammal riisutakse murust välja ja tekkinud tühimikud murus täidetakse mullaga ning külvatakse peale uus muruseeme. Samblast vabanemiseks soovitame muru regulaarselt õhustada (aiahargi või aeraatoriga) ja lubjata.

Kasutusaeg: aprillist kuni oktoobrini vastavalt vajadusele. Ei ole soovitav kasutada põua ja vihmaperioodi ajal.

NB! KASUTAMISEL JÄLGI. NB! Ärritav, kahjulik. Raudsulfaadiga töötamisel kasutada plast-, klaas- või roostevabast metallist anumaid. Tootes olev raud võib põhjustada riietel, terrassidel, äärekividel ja kõnniteeplaatidel niiskuse toimel pruune roosteplekke. Eksimuse korral eemalda kuivalt pühkides. Raudsulfaati on keelatud valada kanalisatsiooni, veekogudesse ja maapinnale. Tühja taarat käidelda olmeprügina ja raudsulfaadi ülejäägid viia kahjulike jäätmete kogumispunkti.

HOIUSTAMINE. Säilitada originaalpakendis, kuivas, lastele ja koduloomadele kättesaamatus kohas. Tervisele kahjulik allaneelamisel, ärritab silmi, hingamisteid ja nahka. Nahale või silma sattumisel loputada rohke veega. Allaneelamisel juua rohkesti vett, vältida oksendamist. Pöörduda arsti poole. Käitlemisel kasutada kaitseprille, kummikindaid ja kaitseülikonda.
Ühiku hind 17.45
Kaubamärk MKDS
SKU HIFE200
Otstarve Sambla tõrjeks, seenhaigustele
Kaal pakendiga (kg) 0.2000
Pakendi kõrgus 4 cm
Pakendi pikkus 6 cm
Pakendi laius 12 cm