Väärisdendroobiumid on väga kaunid ja elegantsed õitsejad. Kuigi dendroobiumid kuuluvad suhteliselt lihtsalt kasvatavate orhideede hulka, kurdavad inimesed sageli, et väärisdendroobium ei taha teist korda kodus õitsema minema. Valgus peaks olema hele hajusvalgus, vältida otsest päikesevalgust. Kui lehed värvuvad punakaks, on see märk liigsest valgusest. Suvel võib kasta igal nädalal kasutades pehmet vett (vihmavesi või lubjavaba vesi). Lihtsaim on tõsta pott veeanumasse 5 minutiks lastes pärast veel korralikult ära nõrguda. Lehti ei tohiks kasta, kuna need võivad minna mädanema. Talvisel puhkeperioodil (pärast õitsemist) kastetakse taime väga minimaalselt hoides teda ühtlasi jahedas. Õitsemise ajal tuleks taime väetada orhideeväetisega iga kastmise ajal (või kord kuus). Muul ajal ei pea väetama. Kui õiepungi ei teki, samas taim aga kasvatab tütartaimi (keike) viitab see üleväetamisele või liiga soojale ruumile. Dendroobiumi üks lihajas vars õitseb tavaliselt ühe korra. Selleks, et dendroobium uuesti õitsema saada, peab taim kasvatama kasvuperioodil kevadest sügiseni uue lihava varre, mis peab kasvult olema enamvähem sama suur kui õitsenud vars. Vanu õraõitsenud varsi aga ei tohi taimelt eemalda, sest nendest ammutab taim jõudu uute kasvude jaoks. Kasvuperioodil kevadel ja suvel vajab dendroobium väetamist ja kastmist. Kahe kastmiskorra vahel laske aga potil kergelt läbi kuivada ja ärge jätke kunagi vett poti alusele! Dendroobiumid on tundlikud liigniiskuse suhtes.
Vali toataimele ümbrispott, mis sobib hästi nii taimele, kuid ühtlasi on ka kauniks sisustuselemendiks Sinu kodus. Taime ümber oleva istutuspoti diameetri saad kui vaatad tähise P taga olevat numbrit. Ümbrispoti diameetri saad teada nimest või hinnasildilt (tähis D). Soovitame valida ümbrispott istutuspotist mõned cm suurem. Loe lähemalt!
Õied Õied kasvavad kimpudena varre ümber.
Kastmine Kahe kastmiskorra vahel laske aga potil kergelt läbi kuivada ja ärge jätke kunagi vett poti alusele! Dendroobiumid on tundlikud liigniiskuse suhtes.
Väetamine Väetada õitsemiseperioodil orhideedele mõeldud väetisega pakendil oleva juhise järgi.
Temperatuur Parim temperatuur on 18-25°C.
SKU 710203
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 0.4000
Poti suurus P12