Vett

Kõik taimed vajavad joogivett. Mõned rohkem ja teised vähem. Soovitame alati uut taime ostes klienditeenindajalt uurida, kui sagedasti vastav taim kastmist vajab. Tihti sõltub kastmise sagedus erinevatest asjaoludest. Näiteks soojemas kohas elades, vajab taim tihedamini kastmist kui jahedas elades. Lisaks vajavad taimed enamasti talvisel ajal vähem kastmist kui kevad-suvisel ajal. Kui üldse võimalikust rusikareeglist rääkida, siis taime kastmise vajadust saab vaadata poti raskuse järgi. Kui taime pott on kerge, siis võiks taime kasta. Lisaks saab kastmise sagedust eeldada ka lehtede järgi. Paksemate lehtedega taimed vajavad enamasti harvem kastmist ja õhukeste lehtedega taimed tihedamini kastmist.

Valgust

Üldiselt piisab taimedele loomulikust valgusest. Samas on taimi, kes vajavad rohkem valgust ja on ka taimi, kes just eelistavadki vähem valgust. Tõe huvides tasub aga mainida, et täiesti ilma valguseta ei saa hakkama ükski elus taim. Üldistatult võib taas tuua välja, et enamasti õhukeste lehtedega taimed soovivad rohkem valgust nautida ja paksemate lehtedega taimed saavad hakkama ka vähesema valgusega. Selleks, et täiesti kindel olla, tasub uurida iga taime eripära eraldi.

Väetist

Kui taim on värskelt potti istutatud, saab ta vajalikud toitaineid mullast kätte. Kui taim on juba 3-4 kuud samas mullas elanud, siis suure tõenäosusega hakkab ta vaikselt täiendavat toitu soovima. Sellel põhjusel väetataksegi taimi, et neil jätkuvalt vajalikud toitained olemas oleks. Väetisi on väga erinevaid ja erinevatele taimedele sobivad erinevad väetised. Soovitame taas paluda klienditeenindaja abi, et ta aitaks leida just teie taimele sobiva väetise ja annaks ka soovituse, kui tihti vastavat taime vastava väetisega väetada võiks.