• Hansaplant
  • Siberi Kontpuu 'Sibirica Variegata' 40-60cm Paljasjuurne Istik
NB! Tegemist on paljasjuurse istikuga (ei ole potitaim). Kuna istikud on pakendatud kiletuutusse, siis tuleks paljasjuursed taimed kohe peale koju viimist panna tunnikeseks kuni ööks vette likku ja seejärel koheselt maha istutada! Juurtele ei tohi lasta päikest ega tuult ning päikeseliste ilmadega ei soovita jätta ülekuumenenud autosse. Juured ei tohiksi kordki läbi kuivada. Korra läbi kuivanud juur ei hakka enam tööle ja taim võib hukkuda. Heitleheliste paljasjuursete taimede põhiline istutusaeg jääb aprilli lõppu ja maikuusse!
Lõikamine: noori taimi soovitav tugevasti lõigata. Peale istutamist kärbi taim vähemalt 2/3 tema kõrgusest tagasi. Kehtib reegel, et mida julgemalt on istutusjärgselt kääridega tegutsetud, seda ilusam on hekk hiljem! Kui taim on juba lehtinud ja seejärel teda lõigata, siis ta on oma kasvuenergia lehtede kasvatamisele ära kulutanud ja jooksval aastal enam uusi oksi nii jõudsalt ei tee.

Kirjeldus: sobib avalikele haljasaladele. Siberi kontpuu on äärmusliku külmataluvusega liik. Ta on kiirekasvuline ja väga vähenõudlik, 2-3 m kõrgune laiutav põõsas. Suvel kannab siberi kontpuu lopsakaid lehti, aga talvel elustavad lumist aeda tema tulipunased kuni mustjaspunased võimsad võrsed. Õisikud on valged, viljakobarad samuti valged või isegi sinised. Siberi kontpuul esineb palju eri värvikombinatsiooni lehtedega sorte. Erinevatel sortidel on ka erinevat värvi talvised võrsed.

Kasvukoht ja kasvutingimused: kontpuud kasvavad nii päikesepaistelises kui ka poolvarjulises kohas. Sügav vari pole kontpuudele enamasti sobilik. Nad kasvavad hästi igasugustel viljakamatel muldadel, kaasa arvatud ka liigniisketes paikades või isegi kaldavees! Ainult liialt kuivad ja kehvad kohad ei ole kontpuude kasvamiseks sobilikud. Kontpuude istutamisel soolotaimedena tuleb arvestada suuremate vahekaugustega, et põõsa ilu maksimaalselt esile tuleks.

Kasutamine: kontpuud on ühtviisi kaunid nii üksikpõõsana kui ka rühmadena. Eriline väärtus on kontpuudel vabakujuliste- või pügatavate hekkidena, mis pakuvad oma lopsakate lehtedega ja värviliste võrsetega lisaks ilule ka tõhusat eraldatust ja tuulekaitset. Kiire kasvu tõttu tuleb kontpuid, välja arvatud nendest istutatud hekke, 3-4 aasta tagant maani maha lõigates noorendada. Nii säilib põõsastel värskem välimus ning ka talvised värvilised võrsed on lopsakamad ja silmapaistvamad.
Õied Valged õisikud.
Lehed Tumerohelised, ääristatud valge randiga.
Kasvupinnas Leplik mullastiku suhtes.
Kasvukuju Laiuv kiirekasvline põõsas, oksad tumepunased.
Igihaljas ei
Viljad Valged, hiljem sinakad.
Õie värv valge
Lehe värv roheline
SKU RLP113235
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 0.3000
Täiskasvanud taime kõrgus 2.00 m
Müüdava taime kõrgus 40 - 60 cm
Vahekaugus 2.00 m
Poti suurus PJ