Harilik vaher on ainus Eesti looduses kasvav vahtraliik, mille looduslik koguareaal on väga lai, ulatudes Norrast ja Prantsusmaalt Kesk-Venemaani ning Lõuna-Soomest Kreekani ja Kaukaasiani. Rohkem kui põhiliiki, kasutatakse iluaianduses hariliku vahtra paljusid vorme ja värviliste lehtedega sorte.

Kasvukoht ja kasvutingimused: Vahtrad kasvavad edukalt nii täisvalguses kui ka poolvarjus. Mõned liigid eelistavad isegi täisvarju. Värviliste lehtedega vahtrasordid peaksid erksama lehevärvi püsimiseks kasvama siiski päikselisel kohal. Olenevalt liigist eelistavad ühed niiskemaid, teised kuivemaid muldi, kuid kõik vahtrad kasvavad hästi igasugustel normaalsetel aiamuldadel.

Kasutamine: Puukujulisi suuremõõdulisi vahtraid istutatakse üksikpuuna või väiksemate rühmadena suurematele haljasaladele ja parkidesse. Värviliste lehtedega vahtraid sobib istutada eranditult vaid üksiku efektipuuna.
Madala ja kompaktse kasvu tõttu üks nõutumaid puid koduaedadesse ja linna haljastusse. Hansaplant aiakeskuse parkla alleepuu!
Lehed Helerohelised.
Kasvupinnas Parasniisked viljakad mullad.
Kasvukuju Keraja võraga väike puu.
Igihaljas ei
Lehe värv roheline
SKU PAPG182
Tootjamaa Holland
Õitsemise aastaaeg kevad
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Õitsemisaeg mai
Kaal pakendiga (kg) 8.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 2.00 - 3.50 m
Müüdava taime kõrgus 1.20 m
Vahekaugus 3.00 - 4.00 m
Poti suurus C7