• Hansaplant
  • Harilik Elupuu 'Smaragd' 180-200cm Mullapalliga, Kõrgema Kvaliteediga!
Harilik elupuu on väga laialt levinud Põhja-Ameerika põhjapoolses ja idapoolses osas. Tema levila ulatub nii kaugele põhja, et puu on võimeline taluma madalaimat õhutemperatuuri, mis võimalik. Harilik elupuu on kiirekasvuline ja väga vähenõudlik okaspuu, kasvades praktiliselt igasugustes tingimustes. Oma ülisuure loodusliku areaali tõttu esineb harilikul elupuul väga palju vorme, lisaks on ka aretuse ja selektsiooni teel saadud üle 300 sordi. Nad erinevad üksteisest kasvukõrguse-, kasvukuju- ja okkavärvuse poolest.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Elupuud kasvavad edukalt päikesepaistel ja poolvarjus. Liigid edenevad ka varjulisemas kohas, kuid sortidele on vaja valgemat kasvukohta, siis on nende oksastik tihedam. Kõik elupuusordid kasvavad hästi toitaineterikkal aiamullal ega vaja lisaväetamist. Kuigi elupuud on okaspuudest ühed vastupidavamad, ei talu nad siiski liigniiskust ega kõrget põhjavee seisu. Väheviljakal mullal on otstarbekas väetada elupuid kevadeti spetsiaalsete okaspuudele mõeldud väetistega.
Kasutamine: Harilik elupuu ja tema mitmed sordid leiavad meie kliimas laialdast kasutamist tiheda igihalja ja vastupidava pügatava okaspuuhekina. Kasutades erinevaid sorte, on elupuudest võimalik kujundada 0,5 – 2,5 m kõrguseid hekke. Püramiidsed, sammasjad, kerajad ja värviliste okastega elupuusordid on suurepäraselt sobilikud soolo- ja rühmataimedena koduaedades ning haljasaladel.
Üksikult, vabakujulise ja pügatud hekina 2-3 tk/jm. Tugevused: n-ö müüri efekt saavutatakse kiiresti, rutem kui kuuse puhul. Võimalik valida istikuid 30 cm kuni üle 2 m taimedeni. Nõrkused: esimestel aastatel päikesekahjustuste oht – vajalik varjutuskangaga varjutamine veebruarist maapinna sulamiseni. Ei talu liialt märga ega liivast kasvupinnast
Kasvupinnas Viljakas muld
Vastupidavus Väga vastupidav
Kasvukuju Koonusjas puu.
Igihaljas jah
Haiguskindlus väga hea
Kaubamärk Leuveld
SKU DEB95325
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 27.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 2.00 m
Müüdava taime kõrgus 1.80 - 2.00 m
Vahekaugus 50 - 80 cm
Poti suurus MP