Harilik elupuu on kiirekasvuline ja väga vähenõudlik okaspuu, kasvades praktiliselt igasugustes tingimustes. Oma ülisuure loodusliku areaali tõttu esineb harilikul elupuul väga palju vorme, lisaks on ka aretuse ja selektsiooni teel saadud üle 300 sordi. Nad erinevad üksteisest kasvukõrguse-, kasvukuju- ja okkavärvuse poolest.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Elupuud kasvavad edukalt päikesepaistel ja poolvarjus. Liigid edenevad ka varjulisemas kohas, kuid sortidele on vaja valgemat kasvukohta, siis on nende oksastik tihedam. Kõik elupuusordid kasvavad hästi toitaineterikkal aiamullal ega vaja lisaväetamist. Kuigi elupuud on okaspuudest ühed vastupidavamad, ei talu nad siiski liigniiskust ega kõrget põhjavee seisu. Väheviljakal mullal on otstarbekas väetada elupuid kevadeti spetsiaalsete okaspuudele mõeldud väetistega.
Kasutamine: Harilik elupuu ja tema mitmed sordid leiavad meie kliimas laialdast kasutamist tiheda igihalja ja vastupidava pügatava okaspuuhekina. Kasutades erinevaid sorte, on elupuudest võimalik kujundada 0,5 – 2,5 m kõrguseid hekke. Püramiidsed, sammasjad, kerajad ja värviliste okastega elupuusordid on suurepäraselt sobilikud soolo- ja rühmataimedena koduaedades ning haljasaladel.
Spetsiaalselt aretatud kiirekasvuline hekitaim. Sobib eriti hästi pügatud hekiks 2-3 tk/jm. Talub saastunud õhku. Tundlik põua suhtes.
Kasvupinnas Viljakad mullad
Taimi m2 2-3
Kasvukuju Koonilise võraga, kiirekasvuline puu (kuni 30 cm aastas).
SKU OTOB126
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 8.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 2.00 - 3.00 m
Müüdava taime kõrgus 80 - 100 cm
Vahekaugus 1.00 - 1.50 m