UUS!
UUS!
Gerbera kuulub korvõieliste (Asteraceae) sugukonda pärinedes Lõuna- Aafrikast. Gerbera on puhmiku moodustavate, suurte ja karvaste, lehtedega õisdekoratiivne taim. Liht- või täidisõied meenutavad karikakra õisi ning nende värvide valik on rikkalik. Taim kasvab kuni 40 cm kõrguseks. Tegemist on kapriisse toataimega, mida on teisel aastal kodustes tingimustes keeruline uuesti õitsema saada. Temperatuur peaks olema soe või jahe (suvel 20 kraadi ja talvel 10-15 kraadi). Gerberale sobib valge kasvukoht (sh talvel), isegi täispäike, kuid sobiv on ka hajusvalgus. Kevadest sügiseni kasta julgelt ja korrapäraselt siis, kui mullapind on peaaegu läbi kuivanud. Juurtel ei tohiks lasta täielikult läbi kuivada. Kuigi kasvuperioodil tuleb taime kasta tihedalt, tuleb olla ettevaatlik ülekastmise suhtes. Väetada tuleks kasvuperioodil (veebruarist oktoobrini) kord kuus õitsvatele toalilledele mõeldud väetis.

SOOVITUS

Taimele sobiv ilupott vali alati 1-2cm suurem istutuspoti diameetrist. Näiteks P15 sobiva poti diameeter on 16-17cm. Soovitame taime alati peale poest kojutoomist ümber istutada just sellele taimele sobivasse mulda, hiljemalt 1-2 kuu pärast. Sobivaim ümberistutamise aeg on kevadel veebruarist kuni maini.

Õitsemise või lopsakate lehtede soodustamiseks ära unusta ka väetamist, kõige kiirema toimega väetis on mikroelementidega vedelväetis. Väetamisega tuleks pausi pidada talvisel perioodil kui valgust on vähem - novembrist kuni veebruarini.
Õied On erinevate värvustega, taim õitseb kaua ja on väga dekoratiivne hooajaline toataim.
Lehed Suurte, karvaste ja hõlmiste lehtedega puhmik.
Kastmine Korrapäraselt, lase enne järgmist korda mullal pisut kuivada.
Väetamine Kevadest sügiseni kord kuus.
Temperatuur 15-21°C.
Õie värv oranz
Lehe värv roheline
SKU 721309
Õitsemise aastaaeg kevad, suvi, sügis
Kasvukoht päikeseline
Õitsemisaeg veebruar - oktoober
Kaal pakendiga (kg) 0.5000
Poti suurus P9