Forsteri kentiapalm on üks parimaid toapalme tubaste tingimuste jaoks. Ta on vähenõudlik, vastupidav ja ilusa kasvukujuga. Ilusad sulgjad lehed on graatsiliselt kaardus. Lisaks on ta suurepärane õhupuhastaja. Kõige edukamalt kasvab hajusa valgusega kasvukohas, vältida tuleks otsest päikesevalgust. Liigne päike võib taimele liiga teha ja lehti kõrvetada. Kastmisega tuleks olla pigem ettevaatlik, sest kentiapalmi uurestik on suhteliselt tundlik. Jälgi kastmist kord nädalas ja kui tunned, et mulla ülemine kiht on läbi tahenenud ja kuivanud, on hea aeg kastmiseks. Ta võib olla tundlik nii läbikuivamisele kui ka liigniiskusele. Õhuniiskuse hoidmiseks võib teda aeg-ajalt paar korda nädalas piserdada toasooja veega. Kui lehtedele tekivad pruunid oksad, võib lehti lihtsalt pruuni osa võrra kärpida. Terve lehe väljalõikamist tasuks vältida. Igakuine väetiseannus kevadel ja suvel soodustab tervet uut kasvu.
Vali toataimele ümbrispott, mis sobib hästi nii taimele, kuid ühtlasi on ka kauniks sisustuselemendiks Sinu kodus. Taime ümber oleva istutuspoti diameetri saad kui vaatad tähise P taga olevat numbrit. Ümbrispoti diameetri saad teada nimest või hinnasildilt (tähis D). Soovitame valida ümbrispott istutuspotist mõned cm suurem. Loe lähemalt!
Õied Toatingimustes keeruline õitsema saada.
Lehed Rohurohelised sulgjad palmilehed langevad graatsiliselt.
Kastmine Olge ettevaatlik, et te oma Kentia palmi üle kastma ei hakkaks, sest see võib põhjustada juurte vettitamist ja mädanemist. Jälgi kastmist 1x nädalas - õige aeg kastmiseks on siis, kui mullapalli pealmine kiht on kergelt kuivanud ja tahenenud.
Väetamine Märtsist oktoobrini väetada 1x kuus või harvem rohelistele toataimedele mõeldud väetisega vastavalt pakendil olevale juhisele. Vaata siit toataimedele mõeldud väetiseid.
Temperatuur Soe, 20-24°C. Talvel miinimaalselt 18°C.
Kasvupinnas Neile sobivad hästi rohelistele toataimedele mõeldud mullad või universaalsed toataime mullad. Vaata siit toataimedele sobivaid muldasid.
Õie värv pruun, punane
Lehe värv roheline
SKU 119142
Tootjamaa Holland
Kasvukoht poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 1.9650
Täiskasvanud taime kõrgus 2.00 - 3.00 m
Müüdava taime kõrgus 1.50 m
Poti suurus P24