Veenusekingade (Paphiopedilum) perekonnas on umbes 60 liiki. Nende leviala ulatub Himaalajast ja Lõuna-Indiast läbi Kagu-Aasia, Filipiinide ja Uus-Guinea Saalomoni saarteni. Veenuskingade kingakujuline huul toimib putukapüüdjana.

Veenusekingade liikidel võivad olla väga erinevad kasvutingimused. Paljud neist kasvavad huumusrikkal metsaalusel, mõned eelistavad kinnituda puude sammaldunud tüvedele või okstele, teised jällegi kivistel mäginõlvadel, kus palju päikest ja samaväärselt tuult.

Need kingakujulise õiega lilled on kasvutingimuste suhtes üllatavalt leplikud. Neile sobib selline tuba, kus endalgi mõnus olla - või õige pisut jahedam. Meelsasti kasvavad nad ida- või läänepoolsetel akendel. Hea on teada, et kirjulehelised sordid eelistavad soojemat ja niiskemat kohta, roheliste lehtedega veenusekingale meeldib valge ja jahedam kasvukoht.

Kuna veenuskingadel puuduvad vee kogumise ja säilitamise organid, on oluline hoida taim ühtlaselt niiske. Ta ei tohi täielikult läbi kuivada ega olla liiga märg. Tema pruunid ja karvased juured hakkavad liigniiskuses väga kergesti mädanema.

Kasvujõus taimi väetatakse kevadest sügiseni kord kuus orhideeväetisega.

Veenuseking kasvab hästi savipotis ja ümber istutatakse ta siis, kui kasvusubstraat on liiga peeneks kõdunenud. Poti suurus valitakse alati taime juurestiku järgi, mitte potipealse osa suuruse järgi. Kui juurestik on kehvake, istutatakse ta ümber isegi väiksemasse potti.

Suvel võib veenusekinga viia õue poolvarjulisse kohta. Taimele meeldib värske õhk ja sügiseks on ta tugevam, ning õitseb toas paremini.
Veenusekinga õite värvus ja mustrid on äärmiselt varieeruvad. Lehestik on igihaljas, tihti marmormustriga. Kastmine olgu mõõdukas, talvel harv. Kasuks tuleb taime sage piserdamine, eriti kuumadel suvepäevadel. Väetamine peaks olema kasvuperioodil igal kolmandal kasmiskorral. Veenuseking vajab puhkeperioode ning iga-aastast ümberistutamist. Iga õievars õitseb ainult üks kord. Vana vars tuleks lõigata ära nii madalalt kui võimalik. Veenuseking õitseb uuel võrsel umbes üheksa kuu pärast ning järjestikku umbes 6-10 nädalat. Ümberistutamisel veenduge, et taime jalg on istutusmaterjali all, vastasel juhul peatub juurte kasv. Kui veenuseking muutub liiga suureks, saab selle hõlpsalt jagada kaheks või kolmeks taimeks. Veenusekingale ei meeldi liiga suures potis olemine.
Õied Kingake heleroheline, kandeleht valge rohelise triibuga
Lehed Rohelised ja marmorjad
Kastmine Mõõdukalt, kuid talvel harva. Piserdada sageli!
Väetamine Kasvuperioodil igal kolmandal kastmiskorral.
Temperatuur Päeval 17-22°C (võimalusel pakkuda öösel 14-16°C).
Erihooldus Vajab talvist puhkeperioodi. Istuta ümber igal aastal.
Õie värv roheline
Lehe värv kirju
SKU 90164
Õitsemise aastaaeg kevad, sügis
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Õitsemisaeg veebruar - oktoober
Kaal pakendiga (kg) 0.3000
Müüdava taime kõrgus 35 cm
Poti suurus P9