Kuldvihmade perekonnas on ainult 2 looduslikku liiki, millede kodumaaks on lõunapoolse Euroopa mäestikualad. Aianduses kasvatatakse ka kolmandat hübriidset liiki. Kuldvihmad kuuluvad liblikõieliste sugukonda, olles sugulased näiteks herneste ja ubadega. Nad on heitlehised väikesed puud või kõrged põõsad. Kollased õied paiknevad ülipikkades rippuvates kobarates, meenutades õitsemise ajal kuldse vihma sadu. Kuldvihmade seemned on mürgised!
Kasvukoht ja kasvutingimused: Eestis peavad kuldvihmad kasvama soojas, päikeselises ja tuulte eest varjatud kohas. Nad eelistavad parasniisket lubjarikast mulda. Väga külmadel talvedel, kui õhutemperatuur langeb -30 ja sellest madalamale, tuleks nooremaid kuldvihmataimi katta.
Kasutamine: Kuldvihmad sobivad eelkõige koduaedadesse üksiku efektitaimena. Tema istutamisel tuleb arvestada piisava avarusega, sest kunagi kasvab puu mitme meetri laiuseks.
Noorema taimena võib karmidel talvedel veidi kannatada. Vali kuldvihmale aias kõige tuulevaiksem ja päikesepaistelisem koht!
Õied Kollased, kuni 30 cm pikkustes õisikutes.
Lehed Rohelised liitlehed.
Kasvupinnas Viljakas, hea drenaaziga ja aluseline muld.
Kasvukuju Püstine põõsas.
Igihaljas ei
Õie värv kollane
Lehe värv roheline
SKU TWP106635
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Õitsemisaeg juuni
Kaal pakendiga (kg) 4.5000
Täiskasvanud taime kõrgus 2.00 - 3.00 m
Müüdava taime kõrgus 60 - 80 cm
Vahekaugus 2.00 - 3.00 m
Poti suurus C4.5