Hüatsint on tõeline aiakaunitar, särades varakevadel kaunite kobarõisikutega. Samuti on hüatsint väga hinnatud lõikelill. Eestis kasvatatakse hüatsinte rohkelt peenralillena, kuna nad on üsnagi talvekindlad. Aias õitsevad hüatsindid mais, kuid neid on ka lihtne ajatada, mis annab võimaluse õieilu nautida talvekuudel. Lillepotis õitsema ajatatud hüatsint võib olla kauniks jõulukingiks sõpradele või uue aasta esimestel talvekuudel kaunis ja lõhnav silmailu kodus või kontoris.
Ühiku hind 0,15
Lehed roheline
Kastmine Hüatsindisibulad vajavad kastmist pärast istutamist, et paremini juurduda. Edaspidi vajavad lisakastmist vaid väga kuival kasvuperioodil.
Väetamine Kevadel ja/või sügisel sibullilledele mõeldud väetisega vastavalt pakendil olevale juhisele. Vaata sibulilledele mõeldud väetiseid siit.
Kasvupinnas Sibulilledele sobivad hästi universaalsed aiamullad. Vaata sobivaid muldasid siit.
Vastupidavus Vastupidav
Juhised Jäta kobarhüatsindisibulate vahele 5cm. Istuta sibulad u. 3 sibula sügavusse mulda. Peale istutamist kasta korralikult.
Erihooldus Lõika ära õitsenud õievars, et taim ei hakkaks seemneid moodustama. Selliselt suunatakse kogu energia hoopis sibula arengusse. Lehtede lõikamiseks on õige aeg siis, kui nad on kolletunud ja longus.
Õie värv valge
Lehe värv roheline
Kaubamärk De Ree Holland
SKU DE16426
Tootjamaa Holland
Õitsemise aastaaeg kevad
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Õitsemisaeg aprill
Kaal pakendiga (kg) 0.3160
Täiskasvanud taime kõrgus 15 - 20 cm
Vahekaugus 5 - 10 cm