Viieokkaline mänd. Valge männi kodumaa on idapoolses Põhja-Ameerikas, kus ta kasvab selle piirkonna suurima puuliigina, jõudes isegi üle 50 m kõrguseks hiiglaseks! Sileda- ja heledakooreline valge mänd on väga kiirekasvuline puu ning külmakindla liigina kasvab ka Eestis hiigelsuureks! Okkad on hele-sinakas-rohelised, pehmed, kuni 13 cm pikkused, asetsevad kaunilt sulgjalt. Käbid on väga pikad, kuni 16 cm! Väikesemõõduliste koduaedade tarvis on tänapäeval saadaval valge männi kääbuskasvulisi sorte.
Pikaealine okaspuu! Kiirekasvuline! Vanemal puul tüve ja okste koore värvus valge. Linnahaljastuses, parkides, suuremas aias.
Kasvupinnas Mullastiku suhtes on nad väga vähenõudlikud, kasvades pea igasugustel muldadel, ka kuivadel ja kehvadel liivikutel.
Kasvukuju Ühtlase koonilise võraga.
Igihaljas jah
Viljad Rippuvad käbid, 8-15 cm.
Erihooldus Kui soovid männipuust kujundada bonsaid või pügatud hekki, siis kärbi noori pehmeid võrseid ilmtingimata jaanipäeva-eelsel ajal. Hiljem kärbitud liialt puitunud võrsed ei moodusta enam lisapungi, et hargneda järgmisel kevadel tihedaks oksistuks!
SKU HE113396
Kasvukoht päikeseline
Kaal pakendiga (kg) 12.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 5.00 - 6.00 m
Müüdava taime kõrgus 80 - 100 cm
Vahekaugus 2.00 - 2.50 m
Poti suurus MP