Tulbid on ühed kõige populaarsemad kevadlilled maailmas. Nad on tuntud paljude säravate ja päikeseliste varjundite poolest. Saadaval on tuhandeid omapäraseid sorte, erinevate õiekujude ja värvidega. Õige sordivaliku juures rõõmustavad tulbiõied aiasõpru ligi kaks kuud. Tulp on külmakindel sibullill, mis olenevalt sordist õitseb aias aprilli algusest juunini. Suurepärased lõikelilled!
Tulbisibulad on õige aeg maha panna septembrist oktoobrini.
Sibulad istutatakse u. 3 sibula sügavusse mulda.
Jälgi, et sibulad satuks mulda õiget pidi, kand allpool.
Ilusa tulemuse saad kui kombineerid oma vahel erinevaid värve ja kõrguseid.
Ühiku hind 0,333
Lehed roheline
Kastmine Tulbisibulad vajavad kastmist pärast istutamist, et paremini juurduda. Edaspidi vajavad lisakastmist vaid väga kuival kasvuperioodil.
Väetamine Kevadel ja/või sügisel sibullilledele mõeldud väetisega vastavalt pakendil olevale juhisele. Vaata sibulilledele mõeldud väetiseid siit.
Kasvupinnas Sibulilledele sobivad hästi universaalsed aiamullad. Vaata sobivaid muldasid siit.
Juhised Jäta tulbisibulate vahele 10-15cm. Istuta sibulad u. 3 sibula sügavusse mulda. Peale istutamist kasta korralikult.
Erihooldus Lõika ära õitsenud õievars, et taim ei hakkaks seemneid moodustama. Selliselt suunatakse kogu energia hoopis sibula arengusse. Lehtede lõikamiseks on õige aeg siis, kui nad on kolletunud ja longus.
Õie värv lilla, punane, roosa
Kaubamärk De Ree Holland
SKU DE114800
Otstarve Segupakk
Õitsemise aastaaeg kevad
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 0.3500
Täiskasvanud taime kõrgus 35 - 50 cm
Vahekaugus 10 - 15 cm