Trendikad jõulutaimed

Nõnda nagu rõivamoes, valitsevad ka taimemaailmas erinevad trendid. Mõnikord on üks taim rohkem „moes“, mõne aasta pärast jällegi teine. Toome teieni selle aasta jõulude trendikaimad toataimed.


Sukulendidon viimastel aastatel muutunud väga populaarseks ja neid saab edukalt kasutada ka erinevates jõuluseadetes, et klassikaliste jõulutaimede kõrvale ka põnevust tuua. Kuna jõulutähti ja jõulukaktuseid on saada ka väga väikestes suurustes, siis sobivad erinevad sukulendid nende juurde imehästi. Poodidesse on jõudnud ka pimedas helendavad havisabad ja soomuslehikud, mis lisavad taimele veel erilist vürtsi, aga see on juba maitse ja tunde küsimus, kuidas taimesõber taimede värvimisse suhtub. Igatahes võivad kaktusesõbrad rõõmustada – nende lemmikud on hetkel väga trendikad!


MEIE LEMMIKUD SUKULENDID


Araukaaria ehk rahvasuus toakuusk on põnev vaheldus traditsioonilistele jõulupuudele. Lühikeste ja pehmete okastega taim näeb välja eksootilise palmi ja traditsioonilise kuuse vahepealne. Araukaaria on leidnud viimastel aastatel jõulupuuna kasutust just skandinaavialiku stiiliga kodudes.

Lumeroos on põhjamaades traditisioonilise jõulutaimena kasutuses juba ammu, aga Eestis on teda alles viimasel ajal hakatud omaks võtma. Inglise keeles kannab see taim koguni jõuludega seotud nime – jõuluroos (ingl k. Christmas rose). Lumeroos on minimalistlik lill, mille säravvalged õied meenutavad lund ja talveootust. Lumeroosi sobib hästi soolotaimena kasutada.

Gusmaaniad õitsevad talvel ja seetõttu sobivad nad hästi jõulutaimedeks. Gusmaania värvilised kõrglehed võivad püsida kuni pool aastat. Tumerohelised läikivad lehed moodustavad taimel justkui roseti.

Täkiline ardiisia on tore punaste marjadega hooajaline väike puu. Usutakse, et taim toob kodudesse õnne ja jõukust! Kasta nii, et mullapind jõuaks kastmiskordade vahel taheneda.

Sealginell on kui väike roheline samblamätas. Kena kaunistada kunstlume ja pärlitega. Vajab palju niiskust ja piserdamist. Sobib altkastmine.

Hüatsint on jõuluseadetes pikemat aega väga populaarne. Kevadlillena tuntud hüatsinti on lihtne ajatada nii, et ta jõulude ajal õitsema läheks. Väga populaarne on hüatsintide kasutamine just klaasist vaasides, kus tema dekoratiivne lillesibul ka välja paistab.

Flamingolilled oma suursuguste, punaste, valgete või roosade õitega õitsevad väga kaua, isegi kuni 6 kuud. Hooldamine sarnaneb orhideede hooldusele.

Kuuking õitseb kaua ja kaunilt. Saab vaid mõne ehtega muuta väga pidulikuks. Hea nipp on kasutada ümbrispoti katmiseks sammalt, käbisid ja puuoksi.

MEIE LEMMIKUD JÕULUTAIMED

Loomulikult ei kao jõulutrendide seast kuskile ka jõulutäht. Klassikalise punase jõulutähe kõrval saab nüüd soetada ka heleroosasid, tumeroosasid, kollaseid ja kirjulehelisi jõulutähti. Tänu niivõrd laiale värvivalikule saab valida just sellist värvi jõulutähe, mis igaühe kodusisustuse ja jõuluks valitud värvigammaga täpselt kokku sobib.

MEIE LEMMIKUD JÕULUTÄHED

Potijõulupuud on tõusev trend juba mitu aastat. Aina enam inimesi kasutavad potipuid, et juba varakult jõulutunnet koju tuua. Potipuu võib tuppa sättida juba alates esimesest advendist ja ta peab ilusti kuni kolmekuningapäevani vastu. Potijõulupuude liigi- ja värvivalik on ka tunduvalt laiem kui lõigatud jõulupuudel.


Vaata ka klassikalisi jõulutaimi alpikann, asalea, jõulukaktus ja ratsuritäht.

MEIE LEMMIKUD KLASSIKALISED JÕULUTAIMED