• Hansaplant
  • Tömbilehine Viirpuu 'Paul's Scarlet' C10 110cm
Lääne- ja Kesk-Euroopast pärinev tömbilehine viirpuu kasvab kodumaal umbes 10 m kõrguseks munaja võraga puuks. Meil jääb tunduvalt madalamaks. Astlaid on vähe või puduvad üldse. Lehed väikesevõitu, läikivad, helerohelised, tömbihõlmaliste tippudega. Õied valged, viljad pruunikaspunased. Iluaianduses kasvatatakse peamiselt tömbilehise viirpuu kauneid täidisõielisi sorte, millede külmakindlus on meil mõnevõrra piiratud.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Viirpuud vajavad rikkalikuks õitsemiseks päiksepaistelist kasvukohta, aga kasvavad edukalt ka poolvarjulisel kohal. Kultuursordid eelistavad parasniiskeid viljakaid muldi. Looduslikud liigid lepivad mitmesuguste muldadega. Karvane- ja harilik viirpuu on meil täiesti külmakindel, puuduliku külmakindlusega on tömbilehine- ja üheemakane viirpuu, eriti nende kultuursordid.
Kasutamine: Viirpuud taluvad tugevat tagasilõikust ja kärpimist. Looduslikke liike kasvatatakse põhiliselt pügatavate või vabakujuliste kõrgete hekkidena haljasaladel ja koduaedades. Tömbilehisest- või üheemakasest viirpuust võib kujundada ka aiabonsai. Täidisõielisi kauneid viirpuusorte istutatakse põhiliselt efektitaimena tuulevarjulistesse koduaedadesse.
Sobib soolopuuks, õitseb väga rikkalikult.
Õied Karmiinpunased täidisõied.
Lehed Tumerohelised.
Kasvupinnas Leplik mullastiku suhtes.
Kasvukuju Põõsas või väike puu.
Igihaljas ei
Õie värv punane
Lehe värv roheline
SKU TWP106618
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline
Õitsemisaeg juuni
Kaal pakendiga (kg) 10.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 3.00 - 5.00 m
Müüdava taime kõrgus 1.10 m
Vahekaugus 2.00 - 3.00 m
Poti suurus C10