Hortensiate perekonnas leidub umbes 75 liiki, mis on looduslikult levinud Ida- ja Lõuna-Aasias ning Lõuna- ja Põhja-Ameerikas. Hortensiad on enamasti põõsad, kuid leidub ka puid ja liaane. Hortensiate suured õisikud moodustuvad kahtemoodi õitest: väikestest kribujatest ehk fertiilsetest- ja suurtest kaunitest ehk steriilsetest õitest. Enamike hortensialiikide õied on valged, kuid leidub ka siniseid, roosasid, punaseid ja lillasid õisi. Sageli oleneb õite värvus mulla PH väärtusest: happeline muld võimaldab sinist värvi, neutraalne muld kreemikat- ja lubjarikas muld roosat või lillakat värvi. Hortensiad on väärtuslikud aiataimed oma uhke hilissuvise ja varasügisese õitsemise poolest.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Hortensiad vajavad väga viljakat, parasniisket ning jahedat mulda. Kasvavad hästi päikselisel kuni poolvarjulisel kasvukohal. Liiga sügavas varjus jääb kasv nõrgaks ja õitsemine viletsaks. Põõsakujuliste hortensiate õisikute suurus sõltub otseselt varakevadisest lõikamisest
Õievärvi intensiivsus sõltub mulla happelisusest! Eesti kliimas hooajataim! Suvel võid õue viia. Ideaalne terrassile, konteinerisse, peenrale.
Lehed Suured, rohelised lehed.
Kastmine Hoia muld pidevalt niiske.
Väetamine Kasvuperioodil 1 kord kuus rododendroniväetisega.
Temperatuur Soe kuni jahe10- 15C, jahedamas õitseb kauem.
Erihooldus Väldi eredat päikest. Kodustes tingimustes on raske kasvatada kauem kui aasta. Pärast õitsemist lõika võrsed tagasi. Suvekuudeks viiakse õue, sügisel jahedasse ruumi ning kesktalvel tagasi soojemasse ruumi.
Õie värv värviline
Lehe värv roheline
SKU 710638
Õitsemise aastaaeg suvi, sügis
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Õitsemisaeg juuni - august
Kaal pakendiga (kg) 0.3000
Täiskasvanud taime kõrgus 50 - 60 cm
Poti suurus P10