• Hansaplant
  • Suurelehine Hortensia 'Black Diamonds Red Angel' C5
BLACK DIAMONDS® kujutab endast uut ja eksklusiivset suurelehiste hortensiate seeriat. 'Red Angel' on suurte tumeroheliste sügavalt punakaspruunide lehtedega. Sügisel muutuvad lehed tumepunaseks. Õitsevad juunist kuni oktoobrini. Unikaalse õievärvusega- keskelt kollased ning servad lillakad. Lille värvi määrab pinnase pH. Roosade õite soodustamiseks peaks pinnas olema leeliseline. Happelises pinnases võivad muutuda mõnevõrra violetsemateks või isegi sinisteks. Pinnas hoida niiske, hortensia ei talu kuivust. Poolvarjuline või varjuline kasvukoht on sobivaim. Külmakindel kuni -5C. Kasvukõrgus 0,5-0,8 meetrit, laius 0,5-1 meetrit.

Põõsaste säilitamiseks tuleks nad sügisel mullapalliga välja kaevata ja sobitada parajasse nõusse (ämbrisse, suurde potti jne.). Ületalve hoida keldris või mõnes teises püsivalt nullilähedase temperatuuriga ruumis. Jälgida, et taimed ei kuivaks pika talve jooksul kordagi läbi. Kuiva läbi kannatanud taimed järgmisel aastal ei õitse.

Varakult kevadel tuua hortensiad hoiukohast külmkasvuhoonesse, kus kevadine päike paneb nende pungad usinasti liikvele. Pärast öökülmade möödumist istutada peenrasse. Selliselt ajatatud istikud alustavad õitsemist suve esimesel poolel ja jätkavad seda tegevust kuni külmade saabumiseni.
SKU DJP101184
Kaal pakendiga (kg) 5.0000