Tiigerlehikud on imekaunite lehtedega ja väga dekoratiivsed toataimed. Olenevalt liigist on nende õied kas valged või punakad. Tiigerlehikutel on iseäralik komme oma lehed õhtul paarikaupa kokku panna. Kasvukohal vajab vähest valgust, sooja ja kõrget õhuniiskust. Tiigerlehik vajab suvel rohkelt kastmist, muld peab olema pidevalt niiske, kuid ei tohi olla liiga märg. Talvel tuleb kasta vähem ning alati tuleks jälgida, et alusele ei jääks seisvat vett. Taime tuleb piserdada sageli või asetada niiske liivaga täidetud alusele, et niiskuse taset tõsta. Tiigerlehik vajab ümber istutamist iga kahe aasta tagant.
Vali toataimele ümbrispott, mis sobib hästi nii taimele, kuid ühtlasi on ka kauniks sisustuselemendiks Sinu kodus. Taime ümber oleva istutuspoti diameetri saad kui vaatad tähise P taga olevat numbrit. Ümbrispoti diameetri saad teada nimest või hinnasildilt (tähis D). Soovitame valida ümbrispott istutuspotist mõned cm suurem. Loe lähemalt!
Õied Tiigerlehikuid on tubastes tingimustes keeruline õitsema saada. Olenevalt liigist on õite värvus roheline kuni punakas.
Lehed Erinevate mustrite ja värvidega lehestikud.
Kastmine Tiigerlehik tuleb hoida kogu aeg niiskes pinnases, kuid kindlasti ärge laske taimel istuda vees või väga märjas pinnases. Mõelge "vähe ja sageli" kui kastmispoliitikale. Jälgi kastmist 1x nädalas - õige aeg kastmiseks on siis, kui mullapalli pealmine kiht
Väetamine Märtsist oktoobrini väetada 2x kuus või harvem rohelistele toataimedele mõeldud väetisega vastavalt pakendil olevale juhisele. Vaata siit toataimedele mõeldud väetiseid.
Temperatuur Soe, 18-22°C.
Kasvupinnas Neile sobivad hästi rohelistele toataimedele mõeldud mullad või universaalsed toataime mullad. Vaata siit toataimedele sobivaid muldasid.
Erihooldus Piserda taimi sageli, et kõrgemat õhuniiskust hoida.
Õie värv punane, roheline
Lehe värv punane, roheline
SKU 131845
Tootjamaa Holland
Kasvukoht poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 0.6900
Täiskasvanud taime kõrgus 80 cm
Müüdava taime kõrgus 50 cm
Poti suurus P12