Sügisene dessertõun! Kutsutakse ka lambaninaks. Väga saagikas ja väga väärtuslik lauaõun. Õuntega peab ettevaatlikult ümber käima, kuna koor on õhuke ja viljaliha õrn. Hakkab varakult viljuma. Talvekindlus keskmine. Eestis aretatud sort.
Õied Valged
Lehed Rohelised
Kastmine Hoolitse selle eest, et esimesel istutusjärgsel aastal oleks muld puu ümber parajalt niiske. Ära kasta iga päev, kasta pigem harvem, kuid põhjalikult (ühe kastmiskorraga 20 l vett).
Väetamine Kui kasutad istutamisel istutusmulda, pole tarvis esimesel aastal puid väetada. Väeta varakevadel viljapuid kasvu ergutamiseks kompleksväetistega, sügisel puitumise ja talvitumise parandamiseks sügisväetistega.
Kasvupinnas Toitaineterikkad, viljakad mullad.
Igihaljas ei
Viljad Keskmise suurusega, valkjaskollane. Väga hea hapukasmagus vürtsine maitse. Viljad püsivad kaua puul. Õuntest saab esimese sordi mahla, kompoti või kuivatatud toote.
Valmimisaeg Tarbimisaeg kestab septembri lõpust novembrini.
Erihooldus Lõika puid regulaarselt igal aastal või üle aasta. Kahjurite ja haiguste tõrjeks on soovitav varakevadel pritsida 1-2 korda pestitsiididega – varakevadine tõrje ei vähenda omakasvatatud viljade tervistavat mõju.
Õie värv valge
Lehe värv roheline
SKU PRUVPO29
Tootjamaa Eesti
Õitsemise aastaaeg kevad
Kasvukoht päikeseline
Õitsemisaeg mai
Kaal pakendiga (kg) 7.0000
Müüdava taime kõrgus 1.20 - 2.00 m
Poti suurus C7