Just nüüd on õige aeg hakata varuma lillesibulaid, sest alanud on sügisene istutushooaeg! Just sügisel istutatakse maha kevadel õitsevaid lilli - tulpe, nartsisse, krookuseid, laukusid, kirgaslilli, iiriseid, püvililli ja paljusid teisi lillesibulaid.

Mis ajal mida istutada?

Augustis ja septembris istuta nartsissid, lumekupp, lumikelluke, püvilill, puškiinia, ülane, sügislill ja kaunis krookus.
Augustist kuni oktoobrini võib istutada liiliaid, kobarhüatsinte, kirgaslilli ja iiriseid.
Viimasena, septembris ja oktoobris istuta hüatsindid, laugud, tulbid ja krookused.

Hansaplantis on tuhandeid lillesibulaid, tule ja vali oma lemmikud välja kohapeal või osta e-poest!


Sügisesed nõuandeid sibullillede istutamiseks:

1. Lillesibulate mahaistutamisega alusta septembris, sest näiteks nartsissisibul tahab juurdumiseks soojemat mulda. Samas tulbi jaoks on parim mulla temperatuur +9C, seega võib istutusaeg jääda ka oktoobrisse.
2. Sibullill tahab kasvada valgusrikkas ja päikselises kohas.
3. Vali lillesibulatele kergem toitaineterikas muld. Enne istutamist kaeva mulla hulka komposti või sügisväetist
4. Lihtne reegel sibulate istutussügavuse arvestamiseks on: sibula õige istutussügavus on sibula enda kolmekordne kõrgus. Näiteks tulbisibul tuleb seega istutada 10-12 cm sügavusele. Gardena lillesibula istutaja on praktiline tööriist kõigile, kes soovivad lihtsa vaevaga lillesibulad sügisel maasse saada.
5. Istutuskorv aitab tulbi- ja krookusesibulaid kaitsta näriliste eest, väldib sortide segunemist peenras ja hõlbustab Sul hiljem sibulate ülesvõtmist. 
6. Varusta korvid nimelipikuga. Muidu ei pruugi enam kevadel meenutada, millise sordi õieilu Sind kõige enam võlub.Pea meeles, et tuleval kevadel:

1. Väeta sibullilli kevadel paaril korral lämmastik- või kompleksväetisega.
2. Kohe pärast õitsemist eemalda õievartelt seemnekuprad, jättes alles õievarred ja lehed.
3. Tulpe ja eriti hüatsinte on soovitatav võtta maast üles igal suvel kohe pärast lehtede kolletumist. Teisi sibullilli võid hoida mitu aastat samal kohal. Hoia üles võetud lillesibulaid õhurikkas ja varjulises kohas.
4. Sibulaid puhastades eralda tütarsibulad ning istuta need sügisel näiteks tagaaeda kosuma ja kasvama. Väikesed sibulad hakkavad õitsema 2-3 aasta pärast.

Vaata ka Mihke Saare nõuannet, millised püsililled sobivad sibullillede kaaslasteks.