Pirni 'Kurvitsa Lemmik' maitsvate viljadega sügissort. Viljad valmivad oktoobris ja säilivad 2 kuni 3 nädalat. Vili keskmine kuni suur, piklik, pudelikujuline. Põhivärvus roheline, valminult ohekaskollane, kaetud nõrga karmiinpunaga. Viljaliha valge ja sulav, ilma kivisrakkudeta, mahlane ja magus.Puu on tugeva kasvuga, laia püramidaalse võraga, hakkab kandma neljandal-viiendal aastal pärast istutamist ja on saagikas. Talvekindlus keskpärane.
Parema saagi saamiseks soovitame istutada lähedusse mõne teise pirnisordi. Loe pirnipuude tolmlemisest ja sobivatest sortidest siit.
Õied Valged
Lehed Rohelised
Kastmine Hoolitse selle eest, et esimesel istutusjärgsel aastal oleks muld puu ümber parajalt niiske. Ära kasta iga päev, kasta pigem harvem, kuid põhjalikult (ühe kastmiskorraga 20 l vett).
Väetamine Kui kasutad istutamisel istutusmulda, pole tarvis esimesel aastal puid väetada. Väeta varakevadel viljapuid kasvu ergutamiseks kompleksväetistega, sügisel puitumise ja talvitumise parandamiseks sügisväetistega.
Kasvupinnas Sügavad, toitaineterikkad, parasniisked mullad.
Igihaljas ei
Viljad Keskmised kuni suured, piklikud, pudelikujulised. Põhivärvus roheline, valminult rohekaskollane, kaetud nõrga karmiinpunaga. Viljaliha valge ja sulav, ilma kivisrakkudeta, mahlane ja magus.
Valmimisaeg Valmib oktoobris, säilib kaks-kolm nädalat.
Erihooldus Jälgi kahjurite ja haiguste levikut ning vajadusel alusta varakult tõrjet. Lõika puid regulaarselt igal aastal või üle aasta. Loe pirnipuude istutamisest ja lõikamisest lähemalt siit
Õie värv Valged
Lehe värv roheline
SKU 100667
Tootjamaa Eesti
Õitsemise aastaaeg kevad
Kasvukoht päikeseline
Õitsemisaeg mai
Kaal pakendiga (kg) 8.1200
Täiskasvanud taime kõrgus 1.20 - 2.00 m
Müüdava taime kõrgus 1.20 - 1.50 m
Poti suurus C7