Pinnakatteroos 'Lovely Fairy' on vastupidav ja kaunis korduvõitsev sort. Erkroosad lõhnavad väikesed täidisõied asetsevad suurtes kobarates ja on heaks kontrastiks tumerohelistele lehtedele.Õitseb väga rikkalikult. Kasutatakse gruppidena peenras, massistutustena, aiavaasides ja tee äärtes.
Roos vajab edukaks kasvamiseks sooja ning päikesepaistelist kasvukohta. Teda on vaja korralikult toita ja kasta, puhastada närtsinud taimeosadest ja hoida eemale haigustest ning kahjuritest. Istutusauk kaevata diameetriga 40 cm ja sama sügav. Pealmine mullakiht tuleb tõsta labidalehe sügavuselt ühte hunnikusse ja alumine väheviljakas mullakiht teise. Loe rooside istutamise kohta lähemalt siit.

Rooside haiguste ja kahjurite kirjeldus ja tõrjumine

Rooside hooldusjuhend

Näpunäiteid rooside valimisel
Õied erkroosad täidisõied
Lehed Rohelised
Kastmine Parasniisked viljakad mullad.
Väetamine Roosid vajavad väga viljakat pinnast. Istutusaugu täitmiseks kasutada kompostmulda. Kasvuajal väetada spetsiaalsete roosiväetistega.
Temperatuur Roosid talvituvad hästi, kui nad on istutatud päikesepaistelisse, tuulte eest varjatud kohta, mis ei ole liigniiske. Talveks võib põõsa ümber kuhjata mulda ning katta kuuseokstega. Lume puudumisel kasuta pakasekaitsekangast.
Kasvupinnas Parasniisked viljakad mullad.
Taimi m2 1-2
Vastupidavus hea
Kasvukuju Laiuv põõsas.
Igihaljas ei
Lõhn tugev
Erihooldus Istutamisel jälgida, et pookekoht jääks maapinnast ca 7 cm sügavamale.
Õie värv roosa
Lehe värv roheline
SKU 79227
Tootjamaa Holland
Õitsemise aastaaeg suvi, sügis
Kasvukoht päikeseline
Õitsemisaeg juuni - september
Kaal pakendiga (kg) 3.0000
Müüdava taime kõrgus 30 - 40 cm
Vahekaugus 80 - 100 cm
Poti suurus C3
Lampide arv roheline