Roosikuninganna võitja aastatel 2015 ja 2009. Pinnakatteroosid on eriti haiguskindlad ja hea talvitumisega. Soovitame neid istutada rühmadena suurema värvilaigu saamiseks. Pinnakatteroosid sobivad hästi ka aiavaasidesse. Nad on väiksemate õitega, kuid väga rikkaliku ja pikema õitsemisajaga kui teised roosirühmad. Nad lõhnavad väga õrnalt või üldse mitte.
Mihkel Saare Puukooli kasvatatud roosid õitsevad rikkalikult juba samal istutusaastal. Kõik roosid on AA-kvaliteediga, neil on 3-5 põhioksa. Kõik sordid on valitud hoolikalt maailma parimatelt sordiaretajatelt. Mihkel Saare Puukooli roosid on kvaliteetselt kasvatatud ning paljundatud silmastamise teel, mis tagab vastupidavuse Eesti kliimas.
Õied Valged, seest kreemikad täidisõied.
Lehed Rohelised.
Kastmine Roosid ei talu seisvat vett, istutada hea veeläbilaskvusega pinnasesse. Põuasel ajal kasta regulaarselt. Väldi kastmisvee sattumist lehtedele.
Väetamine Roosid vajavad väga viljakat pinnast. Istutusaugu täitmiseks kasutada kompostmulda. Kasvuajal väetada spetsiaalsete roosiväetistega.
Temperatuur Roosid talvituvad hästi, kui nad on istutatud päikesepaistelisse, tuulte eest varjatud kohta, mis ei ole liigniiske. Talveks võib põõsa ümber kuhjata mulda ning katta kuuseokstega. Lume puudumisel kasuta pakasekaitsekangast.
Kasvupinnas Nõrgalt happeline, viljakas, parasniiske, hea veeläbilaskvusega kasvupinnas
Taimi m2 3
Vastupidavus väga hea
Kasvukuju Laiuv põõsas.
Igihaljas ei
Lõhn puudub
Haiguskindlus Väga hea ADR
Erihooldus Kevadel lõigata tagasi külmunud varred ja põõsas sissepoole kasvavad nõrgemad oksad. Kasvuajal lõigata ära närtsinud õied. Vajadusel pritsida kahjurite ja haiguste tõrjeks. Enne talvitumist eemaldada lehed vartelt ja põõsa ümbrusest.
Õie värv roosa, valge
Lehe värv roheline
SKU TROAS13
Tootjamaa Eesti
Õitsemise aastaaeg suvi, sügis
Kasvukoht päikeseline
Õitsemisaeg juuni - september
Kaal pakendiga (kg) 3.5000
Täiskasvanud taime kõrgus 40 - 60 cm
Vahekaugus 30 - 60 cm
Poti suurus C3.5