• Hansaplant
  • Perepuu 4 Sordiga C12 180-200cm (Pärnu Tuviõun, Liivi Kuldrenett, Krügeri Tuviõun, Pirja)
Pärnu tuviõun on sügisene dessertõun! Väga saagikas ja väga väärtuslik lauaõun. Õuntega peab ettevaatlikult ümber käima, kuna koor on õhuke ja viljaliha õrn. Hakkab varakult viljuma. Talvekindlus keskmine. Eestis aretatud sort. Pärnu Tuviõun on keskmise suurusega, valkjaskollane. Väga hea hapukasmagus vürtsine maitse. Viljad püsivad kaua puul. Õuntest saab esimese sordi mahla, kompoti või kuivatatud toote.

Liivi kuldrenett viljad on keskmise suurusega, ümmargused. Vili enamasti kollane, päikese pool kaetud heleda punaga. Maitse hapumagus, maitsev. Valmib septembris-oktoobris, säilib detsembrist jaanuarini.

Krügeri tuviõunal on ilusad ja maitsvad õunad, mille maitse varieerub magushapust hapumagusani. Säilivad mõne nädala. Saab väga maitsva mahla ja kompoti, sobivad ka kuivatamiseks. Valmimisaeg augusti keskpaik, mõni päev hiljem kui 'Valge Klaar'.

Pirja- magushapud õunad, väga meeldiva maitsega. Väikesepoolsed, punatriibulise kattevärvusega. Valmimisaeg: tarbimisküps isegi juulist. Valmib varem kui 'Valge Klaar'.
Õied Valged
Lehed Rohelised
Kastmine Hoolitse selle eest, et esimesel istutusjärgsel aastal oleks muld puu ümber parajalt niiske. Ära kasta iga päev, kasta pigem harvem, kuid põhjalikult (ühe kastmiskorraga 20 l vett).
Väetamine Kui kasutad istutamisel istutusmulda, pole tarvis esimesel aastal puid väetada. Väeta varakevadel viljapuid kasvu ergutamiseks kompleksväetistega, sügisel puitumise ja talvitumise parandamiseks sügisväetistega.
Kasvupinnas Toitaineterikkad, viljakad mullad.
Igihaljas ei
Erihooldus Lõika puid regulaarselt igal aastal või üle aasta. Kahjurite ja haiguste tõrjeks on soovitav varakevadel pritsida 1-2 korda pestitsiididega – varakevadine tõrje ei vähenda omakasvatatud viljade tervistavat mõju.
Õie värv valge
Lehe värv roheline
SKU 113193
Tootjamaa Eesti
Õitsemise aastaaeg kevad
Kasvukoht päikeseline
Õitsemisaeg mai
Kaal pakendiga (kg) 92.0000
Müüdava taime kõrgus 1.80 - 2.00 m
Poti suurus C12