Lõpu-müük!
Lõpu-müük!
-50%
-50%
Pajud on kahekojalised (eraldi isas- ja emastaimed) põõsad ja puud. Sellesse kaunisse taimeperekonda kuulub umbes 400 liiki, mis on looduslikult levinud mõlema poolkera jahedates ja külmades piirkondades, valdavalt niiskel või märjal mullal. Ka Eesti floora on pajudest rikas. Eestis kasvab looduses 21 pajuliiki! Kõrgusastme poolest ulatuvad pajuliigid nn. maast taevani! On maapinnal roomavaid pinnakattelisi liike, on kääbus- ja kõrgeid põõsaid, on väikesi- ja hiigelpuid. Lisaks looduslikele liikidele on tänapäeval olemas palju põnevaid pajusorte, -vorme ja -hübriide, mida levitatakse sageli tüvele poogituina. Pajude dekoratiivseks väärtuseks on nende kaunid lehed, võrsed ja õied ehk urvad. Kaunis on pajudel ka võra kuju. Erilise väärtuse moodustab pajude kiire kasv.

Kasvukoht ja kasvutingimused: Pajud vajavad edukaks kasvamiseks reeglina niisket kuni märga mulda. On ka erandeid. Pajud on väga valgusnõudlikud taimed, juba poolvarjuline kasvukoht võib rikkuda nende normaalset arenemist! Kuna pajud on väga kiirekasvulised, vajavad madalamad liigid ja vormid sagedast tugevat tagasilõikust taime noorendamise eesmärgil. Eriti sagedasti peaks noorenduslõikust tegema tüvele poogitud võrmidele: isegi igal varakevadel või üle 2 – 3 aasta! Puukujulistele pajudele tehakse noorenduslõikust vaid soovi korral või mingil põhjendatud vajadusel, lõigates maha kõik puu oksad ja jättes püsti vaid jämeda tüve.

Kasutamine: Pajude tüvele poogitud vorme istutatakse koduaedadesse üksikute efektitaimedena. Looduslikke liike ja kõrgemakasvulisi vorme kasutatakse asula- linna- või maastikuhaljastuses üksikpuudena, rühmadena või puiesteedena. Asendamatud on pajuliigid veekogude läheduses ja kallaste haljastamisel! Istutades pajusid, on võimalik kõige kiiremini näha planeeritud tulemust!
SKU MEN91549
Kaal pakendiga (kg) 2.0000
Müüdava taime kõrgus 40 - 50 cm
Poti suurus C2