Lõpu-müük!
Lõpu-müük!
Iluaianduses on enelad ja eriti nende sordid asendamatud põõsastaimed nii oma mitmekülgsuse kui ka vastupidavuse poolest. Enelad pakuvad lisaks laialdasele kasutusele ka kaunist lehe- ja õieilu kevadest sügiseni. Õitsemise omapärast lähtuvalt jagunevad enelad kahte rühma: ühed õitsevad eelmise aasta võrsetel, teised aga sama aasta võrsetel. Seda on enelate lõikamisel tarvis teada ja arvestada: eelmise aasta võrsetel õitsevaid enelaid lõigatakse kevadel pärast õitsemist, sama aasta võrsetel õitsevaid aga varakevadel enne pungade puhkemist.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Enelad on mullastiku suhtes üldiselt leplikud põõsad. Erandiks on jaapani enelas, mis vajab kindlasti head mulda! Olenevalt liigist kasvavad nad nii päikeselisel, poolvarjulisel kui ka varjulisel kasvukohal, kuid õitsemine on alati rikkalikum valgemas kohas. Ka värviliste lehtedega jaapani enelad tuleks istutada valgemasse paika, et lehevärv oma erksuse säilitaks. Kuna enelad on kiirekasvulised ja seetõttu vananevad kiiresti, tuleb neid aeg-ajalt noorendada vanemate okste välja lõikamise teel või kogu põõsa maani maha lõikamisega.
Kasutamine: Enelaid saab aias kasutada kõigil mõeldavail viisidel, mis madalatele põõsastele omane. Nad sobivad efektse üksikõõsana, väiksema või suurema rühmana, lausistandustena, vabakujuliste põõsasridadena või pügatavate hekkidena! Vastupidava ja kauni taimena on enelatele kindel koht ka massilises suurhaljastuses. Põuakindlad enelaliigid kasvavad edukalt ka terrassimoodustistel ja suuremates aiavaasides katus- või rõduhaljastuses.
Peale õitsemist kindlasti tagasi lõigata, siis õitseb ta ka järgmisel aastal.
Õied Lumivalged, 6-11 kaupa kuni 10 cm pikkuses õisikus.
Lehed Rohelised.
Kasvupinnas Sobivad kõik mullad.
Kasvukuju Püstine, kaarjate okstega põõsas.
Igihaljas ei
Õie värv valge
Lehe värv roheline
SKU MEN100572
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 1.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 1.20 - 2.00 m
Müüdava taime kõrgus 30 - 50 cm
Vahekaugus 1.20 - 2.00 m
Poti suurus C3.5