Roosikuninganna 2019 on uus-antiikroos ’Nostalgie’ ®Juba 14. korda valisime aianduskeskuses Hansaplant roosikuningannat, kelleks sai uus-antiikroos ’Nostalgie’ ®


Juulikuus on aianduskeskus Hansaplant täitunud roosilõhnaga – on imeline rooside õitsemise aeg. 

Sel aastal on Hansaplanti ning esmakordselt e-poe valikus pea 60 parima kvaliteediga roosisorti. 

Juba 14. korda said aianduskeskuse külastajad ja facebookis hääletajad osaleda Roosikuninganna valimisel.


Roosikuninganna 2019 on uus-antiikroos ’Nostalgie’® . Kreemikasvalgete punase servaga täidisõitega roos on aretatud Tantau poolt 1996. aastal. ’Nostalgie’® lõhnab aromaatselt. Ta on hea vastupidavusega ning haiguskindel.

Varasemalt on uus-antiikroos ’Nostalgie’® pärjatud roosikuninganna tiitliga 2006., 2008., 2011. aastal.


Teine koht kuulub  uus-antiikroosile ’Aquarell’® - imelisele virsikukollase ja punaka servaga täidisõitega roosile. Magusalõhnalise roosi on aretanud Tantau 1999. aastal.  Uus-Antiikroos ’Aquarell’® kasvab 70-90 cm kõrguseks, lõhnab väga hästi ja on hea haiguskindlusega. Uus-antiikroos ’Aquarell’® on varsemalt pärjatud roosikuninganna tiitliga 2014. aastal.

Nii Nostalgie kui Aquarell sobivad hästi peenrale ja lõikeõiteks. Parimad kaaslased on salveid, naistenõgesed, kipslilled, kukekannused jne.

 

Kolma koht kuulub peenraroosile `Goldelse`® – imelisele sügavkollakas-oranžide täidisõitega roosile. Meeldiva magusalõhnlalise roosi on aretanud samuti Saksa roosiaretusfirma Tantau 1999. aastal.


2019. aasta lemmiroosid saad osta siit:     

Varasemate aastate roosikuningannad saad osta siit: