Kaktused on ühed kõige lihtsamini kasvatavad toataimed. Looduslikult kasvavad nad ekstreemsete tingimustega kõrbes, mistõttu taluvad hästi pikki põuaperioode. Omapärane toataim sobib hästi algajale taimekasvatajale! Näsakaktusel on ribide asemel näsad, millest tingituna on ta ka selle järgi nime saanud. Peal on väikesed õied, mis asetsevad pärjana ümber taime tipmise osa. Kasta tuleks kevadel ja suvel korrapäraselt, lastes enne järgmist kastmist mullapinnal kergelt läbi kuivada. Sügisest kevadeni kasta harvem. Vajab talvist puhkeperioodi, mil hoida valges, ent jahedas kasvukohas.

SOOVITUS

Taimele sobiv ilupott vali alati 1-2cm suurem istutuspoti diameetrist. Näiteks P15 sobiva poti diameeter on 16-17cm. Soovitame taime alati peale poest kojutoomist ümber istutada just sellele taimele sobivasse mulda, hiljemalt 1-2 kuu pärast. Sobivaim ümberistutamise aeg on kevadel veebruarist kuni maini.

Õitsemise või lopsakate lehtede soodustamiseks ära unusta ka väetamist, kõige kiirema toimega väetis on mikroelementidega vedelväetis. Väetamisega tuleks pausi pidada talvisel perioodil kui valgust on vähem - novembrist kuni veebruarini.
Õied Väikesed õied, mis asetsevad pärjana ümber taime tipupoolse osa.
Lehed Ribide asemel on näsad, millest tingituna on taim ka oma nime saanud.
Kastmine Kasta kevadel ja suvel korrapäraselt, lastes enne järgmist kastmist mullapinnal kergelt läbi kuivada. Sügisest kevadeni kasta harvem.
Väetamine Kevadest sügiseni 1 kord kuus.
Temperatuur Soe, talvel jahedam.
Erihooldus Vajab talvist puhkeperioodi, mil hoida valges, ent jahedas kasvukohas
Lehe värv roheline
SKU 700957
Kasvukoht päikeseline
Õitsemisaeg veebruar - aprill
Kaal pakendiga (kg) 0.0510
Täiskasvanud taime kõrgus 40 cm
Poti suurus P5.5