Kaheokkaline mänd. Mägimänd kasvab looduslikult Euroopa mäestike kõrgemates vööndites. Looduses esineb kaks alamliiki, millest ühte, madalamakasvulist (Pinus mugo ssp. mugo), kasvatatakse väga laialdaselt iluaianduses. Sellel alamliigil on omakorda palju kääbuskasvulisi sorte ja vorme, mis erinevad üksteisest kasvukuju-, kasvukõrguse- või okaste suuruse ja värvi poolest. Mägimänd on Eestis kõige levinum võõrmänniliik, tänu oma kääbusjale kasvule on teda võimalik istutada igasse pisemassegi koduaeda. Mägimännid kasvavad hästi ja näevad kaunid välja ka istutatuna aiavaasidesse!
Mägimänd on Eestis kõige levinum männiliik, tänu oma kääbusjale kasvule on teda võimalik istutada igasse pisemassegi koduaeda ja linnahaljastusse! Mägimännid kasvavad hästi ja näevad kaunid välja ka aiavaasides! Kasuta üksikult, grupiti ja hekiks, tuulekaitseribaks!
Kasvupinnas Mullastiku suhtes on nad väga vähenõudlikud, kasvades pea igasugustel muldadel, ka kuivadel ja kehvadel liivikutel
Vastupidavus Väga vastupidav
Kasvukuju Kääbusja kasvuga, laiuv põõsas.
Igihaljas jah
Erihooldus Kui soovid männipuust kujundada bonsaid või pügatud hekki, siis kärbi noori pehmeid võrseid ilmtingimata jaanipäeva-eelsel ajal. Hiljem kärbitud liialt puitunud võrsed ei moodusta enam lisapungi, et hargneda järgmisel kevadel tihedaks oksistuks!
SKU OPMM180
Kasvukoht päikeseline
Kaal pakendiga (kg) 3.0000
Täiskasvanud taime kõrgus 100 cm
Müüdava taime kõrgus 30 - 35 cm
Vahekaugus 1.50 - 2.00 m
Poti suurus C3