Viinapuuliste sugukonda kuuluvas metsviinapuude perekonnas on umbes 10 liiki liaane või väänkasvulisi põõsaid, mis kasvavad looduslikult Põhja-Ameerikas, Ida-Aasias ja Himaalajas. Euroopa aedades kasvatatakse kahte liiki, Eestis ühte. Metsviinapuud on suurte sõrmjate liitlehtedega, harvem lihtlehtedega heitlehised liaantaimed, iluaianduses kasutatavad oma lopsaka ja kauni lehestiku tõttu.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Harilik metsviinapuu võib kasvada hästi nii varjulises kui ka päiksepaistelises kasvukohas. Ka mullastiku suhtes on ta täiesti leplik, kasvades hästi igasugustel muldadel. Talub hästi linnade ja asulate saastunud õhku. On väga pikaealine ning täiesti külmakindel ronitaim.
Kasutamine: Harilikku metsviinapuud kasutatakse ulatuslikus vertikaalhaljastuses pergolate, võreseinte, müüride, laasunud puutüvede ja avarate seinapindade haljastamiseks.
Vali toataimele ümbrispott, mis sobib hästi nii taimele, kuid ühtlasi on ka kauniks sisustuselemendiks Sinu kodus. Taime ümber oleva istutuspoti diameetri saad kui vaatad tähise P taga olevat numbrit. Ümbrispoti diameetri saad teada nimest või hinnasildilt (tähis D). Soovitame valida ümbrispott istutuspotist mõned cm suurem. Loe lähemalt!
Lehed Väikesed viinapuu lehti meenutavad lehekesed, tumerohelised.
Kastmine Kasvuperioodil kasta korrapäraselt, lastes mullapinnal enne järgmist kastmist taheneda.
Temperatuur 18-21°C
Kasvupinnas Rohelistele totaimedele mõeldud muld.
Erihooldus Istuta igal kevadel ümber number suuremasse potti.
Lehe värv roheline
SKU 700252
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 0.3700
Müüdava taime kõrgus 25 cm
Poti suurus P12