Viinapuuliste sugukonda kuuluvas metsviinapuude perekonnas on umbes 10 liiki liaane või väänkasvulisi põõsaid, mis kasvavad looduslikult Põhja-Ameerikas, Ida-Aasias ja Himaalajas. Euroopa aedades kasvatatakse kahte liiki, Eestis ühte. Metsviinapuud on suurte sõrmjate liitlehtedega, harvem lihtlehtedega heitlehised liaantaimed, iluaianduses kasutatavad oma lopsaka ja kauni lehestiku tõttu.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Harilik metsviinapuu võib kasvada hästi nii varjulises kui ka päiksepaistelises kasvukohas. Ka mullastiku suhtes on ta täiesti leplik, kasvades hästi igasugustel muldadel. Talub hästi linnade ja asulate saastunud õhku. On väga pikaealine ning täiesti külmakindel ronitaim.
Kasutamine: Harilikku metsviinapuud kasutatakse ulatuslikus vertikaalhaljastuses pergolate, võreseinte, müüride, laasunud puutüvede ja avarate seinapindade haljastamiseks.
INFO

Taimed pakendame ilmastikukindlalt. Kohale toome üle Eesti kasutades ettevaatliku käitlusega kullerteenust, et hoida taimede värskust ja ilu. Taime kõrgus nimetuses on toodud koos istutuspotiga.

Taimele sobiv ilupott vali alati 1-2cm suurem istutuspoti diameetrist. Nt Liilia P15 sobiva poti diameeter on 16-17cm.

SOOVITUS

Soovitame taime alati peale poest kojutoomist ümber istutada just sellele taimele sobivasse mulda, hiljemalt 1-2 kuu pärast. Sobivaim ümberistutamise aeg on kevadel veebruarist kuni maini.

Õitsemise või lopsakate lehtede soodustamiseks ära unusta ka väetamist, kõige kiirema toimega väetis on mikroelementidega vedelväetis. Väetamisega tuleks pausi pidada talvisel perioodil kui valgust on vähem- novembrist kuni veebruarini.
Lehed Väikesed viinapuu lehti meenutavad lehekesed, tumerohelised.
Kastmine Kasvuperioodil kasta korrapäraselt, lastes mullapinnal enne järgmist kastmist taheneda.
Temperatuur 18-21°C
Kasvupinnas Rohelistele totaimedele mõeldud muld.
Erihooldus Istuta igal kevadel ümber number suuremasse potti.
Lehe värv roheline
SKU 700252
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 0.3700
Müüdava taime kõrgus 25 cm
Poti suurus P12