Ludiisia kuulub käpaliste (Orchidaceae) sugukonda pärinedes Lõuna-Hiinast, Vietnamist ja Malaka poolsaarelt ning kuuludes juveelorhideede hulka. Looduses kasvab ta niisketes metsades. Ludiisia on roomavate risoomidega orhidee, kelle lehed on sametised ja kaunite punaste roodudega. Tegemist on vähenõudliku toataimega. Temperatuur peaks olema soe või jahe (16-18 kraadi), kuid mitte alla 13-15 kraadi. Ta ei talu tuuletõmbust ja ei ole soovitav suvel ka õue viia. Sobib hajusvalgus või varjuline kasvukoht. Muld on soovitav hoida pidevalt niiske vältides läbikuivamist. Pärast õitsemist võiks kastmist vähendada, et anda taimele puhkeperiood. Aluspotile võib panna kivikesi, millel hoida vett – nii saab tõsta niiskuse taset. Pott ise ei tohiks jääda pikemaks ajaks vette, mistõttu tuleb kastmisjärgselt liigne vesi eemaldada. Kasutada on soovitav pehmet vett. Võib piserdada kasutades samuti pehmet vett (vastasel korral jäävad lehtedele plekid). Piserdamisega peab olema ettevaatlik, kuna lehekaenaldesse jääb vesi, mis võib põhjustada mädanikke. Väetada võib õitsemise ajal kord kuus orhideeväetisega. Soovitame taim ümber istutada pärast õitsemist igal aastal.

SOOVITUS

Soovitame taime alati peale poest kojutoomist ümber istutada just sellele taimele sobivasse mulda, hiljemalt 1-2 kuu pärast. Sobivaim ümberistutamise aeg on kevadel veebruarist kuni maini.

Õitsemise või lopsakate lehtede soodustamiseks ära unusta ka väetamist, kõige kiirema toimega väetis on mikroelementidega vedelväetis. Väetamisega tuleks pausi pidada talvisel perioodil kui valgust on vähem- novembrist kuni veebruarini.
Õied Valged piklikud ja lõhnavad õied.
Lehed Sametised, hõbedaste või punaste roodudega.
Kastmine Korrapäraselt pehme veega. Talvel vähe.
Väetamine Õitsedes orhideeväetisega.
Temperatuur 16-18°C.
Erihooldus Vastupidav, vajab kaitset ereda päikese eest. Ei talu tõmbetuult!
Õie värv valge
Lehe värv roheline
SKU 700591
Õitsemise aastaaeg kevad, sügis
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Õitsemisaeg veebruar - november
Kaal pakendiga (kg) 0.2600
Müüdava taime kõrgus 30 cm
Poti suurus P12