Jõulupuu tuppa toomine, ehtimine ja kaunistamine on iga pere jaoks kindlasti väga eriline sündmus. Värske kuuse lõhn toob südamesse alati sooja tunde. Kaunilt ehitud kuusepuu on toas justkui kroonijuveel, mis muudab kogu jõulude olemuse ehtsaks ja eriliseks.

Jõulupuu valimine on personaalne. On inimesi, kellel on väljakujunenud kindel valik ja kes teavad alati, milline puu just neile koju sobib. Samas on ka neid, kes soovivad igal aastal midagi uut proovida. Et valiku tegemine lihtsam oleks, panime kirja soovitused millele tasub enne jõulupuu valimist mõelda.

1. Kaua soovid jõulupuud nautida?

Lõigatud jõulupuudest kestavad toas kõige kauem nulud. Samas peavad potijõulupuud kauem vastu kui lõigatud jõulupuud.

2. Kas eelistad mugavust või kuuselõhna?

Nuluokkad kuivavad okste külge ja seetõttu on toas vähe prahti. Samas on kuuskede eeliseks traditsiooniline kuuselõhn.

3. Kui suurt puud soovid?

Väiksem puu võtab vähem ruumi ja on tavaliselt odavam. Suurem puu on suursugusem ja annab toale rohkem juurde. Üldiselt on hea valem see, et mida suurem ruum, seda suurem jõulupuu.


VAATA MEIE JÕULUPUUDE VALIKUT SIIT 


POTIJÕULUPUUD LEIAB SIIT



LÕIGATUD JÕULUPUUDE HOOLDUSNIPID


Selleks, et jalapealt lõigatud jõulupuu kaua püsiks, jälgi neid nippe:

• Vahetult enne jõulupuu ülespanekut sae tüvi 3-5 cm lühemaks, see tagab, et uuelt lõikelt omastab puu vett oluliselt paremini.

• Hoolitse, et jõulupuu koor vähemalt ühest kohast vette ulatuks – sest puu tarbib vett ainult koore kaudu.

• Kasuta jõulupuude kastmiseks leiget kastmisvett ja jälgi, et puu ei jääks kordagi kuivale (kord kuivale jäänud puu ei saa enam vett kätte ja hakkab kuivama). Esimene vesi võiks olla soe. Esimesel nädalal toas on veetarve puul kõige suurem.

• Lase võimalusel enne jõulupuu tuppa toomist puul järk-järgult koridoris või garaažis vaikselt üles sulada (pakase korral kuni ööpäev).

• Hoia jõulupuu küttekehast võimalikult kaugel.