Orhideed on üks maailma suurimaid õistaimede sugukondi, mida arvatakse olevat ligi 12 000 - 35 000 eriliiki. Seejuures on isegi Eesti loodusest leitud 37 eri liiki orhideesid. Olenemata nõudlikest kasvutingimustest, võivad need kuninglikud taimed õige hoolduse korral õitseda lausa mitu kuud järjest. Kuukinga õied võivad olla mitmevärvilised, ka erinevate laikude või täppidega. Lehed on laiad ning nahkjad.

Kasta tuleks taime korrapäraselt toasooja, pehme veega, kuid ei tohiks jätta vett alusele. Talvel võib kastmine jääda harvemaks. Kõige mugavam on orhideed kasta veevannis. Kui potil kasutatakse alusnõud, peab kindlasti jälgima, et sinna ei jääks mitte mingil juhul seisvat vett - orhideejuured lähevad kergesti mädanema!

Õitsemist soodustab lisaks õigetele kasvutingimustele ka tarvilik väetamine. Orhideede jaoks on selle jaoks välja töötatud spetsiaalne orhideeväetis. Väetama peab kuukinga õitsedes igal kolmandal kastmiskorral. Pimedal ajal pole väetamine soovitatav. Enne väetamist tuleb veenduda, et taime potimuld on niiske.

Temperatuur jääb taimel 18-25°C vahele ning vältida tuleks tuuletõmbust. Orhideed ei pea kasvama ilmtingimata läbipaistvas potis, kuid sel juhul on taime juurte seisund kõige paremini jälgitav. Orhideid istutatakse ümber äärmisel vajadusel, kui kooretükid on muutunud kas pudedaks või on kasvunõu jäänud tõesti üleliia väikeseks. Ümberistutamisel tuleb kindlasti kasutada spetsiaalset orhideemulda! Istutada tuleks suurte tükkidega orhideemulda ainult siis kui koorepuru on väga peenike või kui pott on juuri täis. Peale istutamist taime 10 päeva mitte kasta.

Orhideid on nii valguslembelisi kui poolvarju eelistavaid. Ükski orhidee otsest päikest ei talu, kuid lõunapoolsete tubade kardinatagune valgus sobib neile küll.
Istutada suurte tükkidega orhideemulda ainult siis, kui koorepuru on väga peenike või kui pott on juuri täis. Peale istutamist 10 päeva mitte kasta.
Õied Saadaval mitut erivärvi koos erinevate laikude ja täppidega.
Lehed Laiad nahkjad lehed.
Kastmine Korrapäraselt, toasooja ning pehme (nt vihma)veega. Talvel harvem. Vett alusele jätta ei tohi!
Väetamine Õitsemisperioodil igal kolmandal kastmiskorral.
Temperatuur 18-25°C
Erihooldus Väldi tuuletõmbust!
Õie värv värviline
Lehe värv roheline
SKU 80066
Õitsemise aastaaeg kevad, sügis
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 0.5060
Poti suurus P12