Kuld-nõelköis on üks populaarsemaid ja vastupidavamaid toataimi. Südamekujulised lehed on läikivad ja nahksed. Olenevalt sordist võib olla lehtedel ka vahva muster. Lehed kinnituvad pikkade painduvate varte külge, mis võivad kasvada nii toe najal kui ka vabalt amplist alla rippuda. Valguse suhtes päris vähenõudlik ning kasvab edukalt ka pimedamas toanurgas. Kirjulehelised sordid aga kaotavad väheses valguses oma iseloomuliku lehemustri. Samuti on ta kastmise suhtes vähenõudlik ning suhteliselt põuakindel toataim. Jälgi kastmist paar korda kuus - õige aeg kastmiseks on siis, kui mullapall on täielikult tahenenud või kuivanud. Liigse kastmise korral muutuvad lehed kollaseks ja võivad langeda. Õhuniiskuse hoidmiseks võib aeg-ajalt piserdada toasooja veega Teda on väga lihtne paljundada kärpides ladvaotsi ja pannes need vette juurduma. Suurepärane õhupuhastaja!
Vali toataimele ümbrispott, mis sobib hästi nii taimele, kuid ühtlasi on ka kauniks sisustuselemendiks Sinu kodus. Taime ümber oleva istutuspoti diameetri saad kui vaatad tähise P taga olevat numbrit. Ümbrispoti diameetri saad teada nimest või hinnasildilt (tähis D). Soovitame valida ümbrispott istutuspotist mõned cm suurem. Loe lähemalt!
Õied Toas on väga raske teda õitsema saada.
Lehed Suured läikivad südamekujulised lehed on rohelised või kerge mustriga.
Kastmine See taim on põuakindel, kuid parima tulemuse saavutamiseks kasta siis, kui muld muutub veidi kuivaks. Pange tähele: liiga palju vett tapab taime.
Väetamine Märtsist oktoobrini väetada 2x kuus või harvem rohelistele toataimedele mõeldud väetisega vastavalt pakendil olevale juhisele. Vaata siit toataimedele mõeldud väetiseid.
Temperatuur Sobib hästi soe toatemperatuur, 18-22°C.
Kasvupinnas Neile sobivad hästi rohelistele toataimedele mõeldud mullad või universaalsed toataime mullad. Vaata siit toataimedele sobivaid muldasid.
Lehe värv kollane, roheline
SKU 95207
Tootjamaa Holland
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Kaal pakendiga (kg) 2.9130
Täiskasvanud taime kõrgus 2.00 - 20.00 m
Müüdava taime kõrgus 1.20 m
Poti suurus P24