Siin on sulle 4 praktilist õpetust, kuidas oma kuuking uuesti õitsema saada.


Anna kuukingale piisavalt valgust!

Anna kuukingale piisavalt valgust! Looduses kasvavavad kuukingad küll suurte puude tüvedel varjus, kuid kodutingimustes tuleks neile anda võimalikult valge kasvukoht. Parim on valge, kui otsese päikesevalguse eest varjatud kasvukoht. Uute õiepungade loomiseks on vaja palju valgust.


Ülekastmine ja kahjustatud juurestik

Kuna kuuking kasvab looduses suurte puude tüvedel, siis ta ei vaja palju kastmist. Liiga tihti kastes vettib muld läbi ja taime juurestik saab kahjustada, mistõttu on häiritud toitainete ning muude eluks vajalike ainete omastamine.

Kui substraat ehk puukoore taoline muld on muutunud taime jaoks kõlbmatuks, tuleks taim esimesel võimalusel istutada ümber, et juurestik saaks edukalt taastuda. Kindlasti kasuta selleks spetsiaalset orhidee mulda.

Kuukingad tahavad kastmise vahel läbikuivamist, samas ole ettevaatlik, et taim täiesti läbi ei kuivaks. Seda, kas kuuking tahab kastmist või mitte, saab määrata juurte värvi järgi. Rohelised juured on niiskust täis, kui aga juurestik on muutunud hallikaks, võiks taime kasta. Soojas toas vajab kuuking kastmist umbes kord nädalas, jahedamas harvem - kõik sõltub kasvutingimustest.


Järjepidev väetamine!

Edukaks õitsemiseks on taimel vaja hulgaliselt erinevaid toitaineid. Väetada tuleks vastavalt juhenditele väetiste pakenditelt. Liigne väetamine soodustab lehemassi arengut ja pidurdab õiepungade moodustamist.


Temperatuur

Parim temperatuur kuukinga jaoks on 18-25 kraadi.


VAATA KA MEIE LUMMAVAID ORHIDEESID JA KUUKINGI