Muru

Selleks, et Sinu muru oleks paks, kohev ja ilusa värviga, tuleks asjale läheneda strateegiliselt. Hea tulemuse annavad pikemalt etteplaneeritud sammud.


Parim aeg muru rajamiseks või parandamiseks on kevadel (aprillist mai keskpaigani) või hilissuvel (juuli lõpust septembri alguseni). Vastrajatud muru tuleb kuivade ilmadega kasta üle päeva. Avatud ja tuulises kohas isegi iga päev, et olla kindel heas tulemuses. Seemned võib külvata veel ka hilissügisel just enne maa külmumist, nii alustavad need idanemist alles kevadel.


Hea muru saamiseks on tähtsateks teguriteks muld, kliima ja hooldus. Kliimat me kahjuks muuta ei saa, see pole Hansaplanti võimuses. Küll aga saame aidata sind muldade ja hooldusega. Hoolduse üks otsustavamaid aspekte on korralik väetis.

Kas teadsid, et sammal vallutab muru, kui:

  • pinnas on liigselt tihenenud;
  • muld on happeline;
  • muru pole pikka aega väetatud, pinnas on toitainete vaene;
  • muld on liigniiske;
  • tegu on liiga varjulise kasvukohaga.Muruseeme 'Universaalmuru' talub põuda, varju ja tallamist ning on tihe roheline muru, üle poole segust moodustab Eestimaine muruseeme “Kauni”. Muruseeme on Eesti Murud OÜ toodangus olnud üle 10 aasta. Parim külviaeg varakevadel, hilissuvel või varasügisel. Külvinorm 1 kg = 50 m2. Sobib hästi koduaedadesse, mänguväljakutele, haljasaladele.


Muruseeme 'Haljas' segu eeliseks on kiire tärkamine, muru talub hästi nii põuda kui kui poolvarju ja on 3 aastaga leidnud Eesti Murud OÜ sordimendis kindla koha. Parim külviaeg varakevadel, hilissuvel või varasügisel. Külvinorm 1 kg = 50 m2 . Sobib haljasaladele, ning muruparandus töödeks koduaeda.

Stiga muruõhutaja SV 415 E 169 € (tavahind 233 €). Saadaval aianduskeskuses.

Stiga muruõhutaja SV 415 E