Kannatlikud kaktused

Kaktused on oma originaalse välimuse ja kasvamiskohastumisega paekunud taimesõprade suurt huvi läbi aegade. Nad on maailmas justkui ebamaised asukad, omamata silmaga nähtavat sarnasust teiste planeedil Maa kasvavate taimedega. Kaktused on välja arenenud ainult Ameerika mandril, kus neid leidub tasandikel, mägedes, soojades kliimavöötmetes ja jahedates

Osa kaktusi suudab välja kannatada ka meie pakaselised talved, vajades talvitumiseks vaid kuiva kohta. Samas leidub kaktusi isegi troopilistes piirkondades.

Kõikide kaktuste õied on silmatorkavalt kaunid ja enamasti üsna suured, mis teeb nendest ihaldusväärse taime! Kaktused õitsevad igal aastal peale kuiva ja jahedat talvitumist. Paksuvarrelisi kaktusi ei kasteta talve jooksul kordagi. Seevastu kevad-suvise kasvuperioodi jooksul tuleb neid kasta mõõdukalt ja isegi väetada. Kui ka sii see töö ununeb, ei kao kaktus kuhugi, ta lihtsalt ei arene!

Kuidas äratada kaktused talveunest?

  • Kaktuste parim ümberistutamise aeg on märtsis, vahetult enne talveunest ärkamist. Noori kaktusi on hea ümber istutada igal kevadel, vanemaid aga mõne aasta tagant.
  • Kaktusele sobib suhteliselt väike pott. On väga tähtis, et kaktust pärast ümberistutamist veel nädala või paari jooksul ei kastetaks, et vigastataud juured armistuksid.
  • Kaktuse äratamist võiks alustada sooja veega piserdamisest päevasel ajal. Seejärel samuti sooja veega kastes. On tähtis, et enne uut kastmiskorda oleks pott jõudnud eelmisest kastmisest kuivada! 
  • Kui õues enam miinuskraade pole, saab kaktused suveks viia rõdule, aeda või kasvuhoonesse.


Tegeledes kaktustega kasvatad märkamatult ka oma kannatlikkust!

VAATA  KAKTUSTE SUURT VALIKUT MEIE E-POEST