Meie, nagu ka vanad eestlased, viime kolmekuningapäeval jõulupuu välja. Kuid kohe tundub kodu tühjem ning igatseme sinna asemele midagi pilkupüüdvat. Meie soovitame jõulupuu asemele lisada ühe suure ja lopsaka rohelise toataime.  


Meie aednik Hanna valis välja kolm peamist taime, mida jõulupuu asemel tuppa tuua ja mis tooksid tuppa värskust ja troopilisust ning taimerõõmu.


Forsteri kentiapalm


Nende lopsakad lehed muudavad taime efektseks sisustuselemendiks, luuest veidi troopilist meeleolu. Kes meist ei tahaks palmi all elada? Ta on ka väga hea õhupuhastaja ning olemuselt üpris vähenõudlik vajades ainult valgemat kasvukohta (otseste päikesekiirte eest peidetud) ja regulaarset kastmist.


Ääris-draakonipuu ‘Bicolor’ 


Kahevärvilised triibud muudavad nende lehed efektseks. Ääris-draakonipuu on väga vastupidav ja vähenõudlik toataim, mis sobib hästi ruumi nurka rohelust looma. Ta on ka väga hea õhupuhastaja ja talub hästi nii valget kui ka poolvarjulist kasvukohta. Kastmiste vahel tuleb mullal lasta taheneda, sest antud taim on väga tundlik ülekastmise suhtes. 


Bensoe viigipuuNende spiraaltüvi muudab taime olemuse omapäraseks. Taime ülemine rohtne osa võib aktiivse kasvu tagajärjel veidi metsistuda, kuid teda võib julgelt pügada ümaramaks. Lisaks võib katsetada ka muid meelepäraseid vorme. Bensoe viigipuule meeldib väga valge asukoht, kuid mitte otseste päikesekiirte all. Kasta regulaarselt kord nädalas, kuid üleliigne kastmisvesi kalla kindlasti ära.