1. Taime mullapall olgu istutamisel läbi märgunud, enne istutamist kasta põhjalikult või hoia taime mõnda aega vees.

2. Enne istutamist eemalda pott juurepalli ümbert.

3. Kaeva istutusauk taime mullapallist 2 korda suurem. Peamine mullakiht tõsta labidalehe sügavuselt ühte hunnikusse ja alumina väheviljakas mullakiht teise hunnikusse.

4. Pealmise kihi muld sega suhtega 1:1 istutusturbaga korralikult läbi ja kasuta saadud mullasegu istutamisel ühe 3l istiku istutamiseks kulub 15-20l, roosi ja elulõnga istutamiseks 20-25l ja viljapuu istutamiseks 40-50l istutusturvast või musta mulda.

5. Istutamisel jäta mullapind ja taime juurekael samale kõrgusele.

6. Peale istutamist vajuta muld istiku umber kinni ja tee ülejäänud mullast taime ümber kastmisnõgu.

7. Vala kastmisnõgusse vähemalt sama palju vett kui suur on istikupott või mullapall (3l pott=3l vett; 15l pott=15l vett).

Istutusjärgne hooldamine

Hoolitseda piisava niiskuse olemasolu eest mullas. Mitte kasta iga päev. Pigem harva, kuid põhjalikult.

Hansaplantist ostetud konteinertaimed istutusaastal lisaväetamist ei vaja, kõik vajalikud toitained istiku juurdumiseks ja kasvuks on taimega juba kaasas. Järgnevatel aastatel kasuta kevadel ja vajadusel ka suvel kompleksväetisi ning sügisel sügiväetist talvitumise parandamiseks.

Istutusjärgsel aastal on okaspuude ja igihaljaste lehtpõõsaste juurestik veel nõrk, seetõttu soovitame esimesel talvel ja varakevadel igihaljaid taimi varjutada varakevadise päikese eest.