Talvekaitse on valmistatud erimeetodil kuivatatud turbast. Turvas on nii kuiv, et see ei ima enam üldse niiskust. Nii püsib kaitsekiht kogu talve ja varakevade õhulisena, seda isegi saju ajal. Mõned kartlikumad püsikud, sibullilled ja igihaljad väiksed põõsad talvituvad paremini, kui maapind ei külmu nii sügavalt. Ühtlasi kaitseb turvas taimede võrseid ja igihaljaste taimede lehti kõrvetava kevadpäikese eest. Koostis: Turvas Kasutamine: 10–20 cm paksune kiht olenevalt taimeliigist Juhised: Talvekaitse laotatakse juurestiku ja võrsete kaitseks maha niipea, kui maapind hakkab jäätuma. Nii ei jää turbakihi alla liigset niiskust ja taimi ei ohusta nt seenhaigused. Roosipeenrale laotatakse umbes 20 cm paksune kiht, mille kaitse all püsivad pungad kuni kevadlõikuseni elujõulistena. Roniroosid ja elulõngad võetakse varbtugede küljest lahti või painutatakse koos nendega maadligi ja kaetakse samamoodi kinni nagu rühmaroosid. Elulõnga varred kipuvad kaitsmisest hoolimata kergesti külmuma. Sellest ei ole siiski lugu, sest juurest kasvavad uued võrsed. Püsikutele ja sibultaimedele piisab õhemast, umbes 10 cm paksusest kattekihtist. Soovi korral võib Talvekaitse okaspuuokstega kinni katta. Kui maapind hakkab sulama, korjatakse Talvekaitse pealt ära. Seda võib kasutada kompostimiseks või liivase/savise pinnase parandamiseks.
Talvekaitse on hüdrofoobne ehk erimeetodil vetthülgavaks töödeldud eriturvas, mis kaitseb talvekülma eest selliseid külmakartlikke kaunitare nagu roosid, pojengid ja elulõngad. Lumeta talvel kaitseb see taimi pakase eest samamoodi nagu lumevaip.
Ühiku hind 0.23 eur/l
Toime Kaitseb külmakartlikke taimi külma eest. Kuivatatud vett tõrjuv turvas ei ima niiskust. Sobib pärast kasutamist maaparanduseks
Kasutusaeg Vt.pakendilt
Kaubamärk Kekkilä
SKU KE581
Otstarve talvekaitse
Tootjamaa Soome
Kaal pakendiga (kg) 7.0000
Pakendi kõrgus 17 cm
Pakendi pikkus 74 cm
Pakendi laius 38 cm