Kaselehine enelas on aeglasekasvuline madal, kuni 1 m kõrgune põõsas. Lehed meenutavad kaselehti. Kaug-Ida päritoluga äärmiselt külmakindel ja vähenõudlik enelaliik. Õied valged, juunis, eelmise aasta võrsetel. Lehtede sügisvärvus müstiliselt punakaslilla kuni mustjaspunane.
Kasvukoht ja kasvutingimused: Enelad on mullastiku suhtes üldiselt leplikud põõsad. Olenevalt liigist kasvavad nad nii päikeselisel, poolvarjulisel kui ka varjulisel kasvukohal, kuid õitsemine on alati rikkalikum valgemas kohas. Kuna enelad on kiirekasvulised ja seetõttu vananevad kiiresti, tuleb neid aeg-ajalt noorendada vanemate okste välja lõikamise teel või kogu põõsa maani maha lõikamisega.
Kasutamine: Enelaid saab aias kasutada kõigil mõeldavail viisidel, mis madalatele põõsastele omane. Nad sobivad efektse üksikõõsana, väiksema või suurema rühmana, lausistandustena, vabakujuliste põõsasridadena või pügatavate hekkidena! Vastupidava ja kauni taimena on enelatele kindel koht ka massilises suurhaljastuses. Põuakindlad enelaliigid kasvavad edukalt ka terrassimoodustistel ja suuremates aiavaasides katus- või rõduhaljastuses.
Igihaljas ei
SKU 93188
Tootjamaa Eesti
Kaal pakendiga (kg) 3.0000
Poti suurus C3