Prestoni sirel 'Minuette' on heleroosade lihtõitega sort. Õiepungad on avanedes helepurpurjad. Õied lõhnavad meeldivalt. Põõsa lehed on tumerohelised ja paksud. Eelistab päikeselist kasvukohta. Kasvab kuni 180 cm kõrguseks põõsaks, kuid on aeglase kasvuga. Kasvab hästi nii päikselises kui ka poolvarjulises kasvukohas, kuid päikese käes õitseb rikkalikumalt. Sobib kasvatada aias rühmadena või õitsva hekina. Vastupidav Eesti kliimas.
Karvase sireli õisikud on tihedamad kui hariliku sireli õisikud. Sirelid vajavad edukaks kasvamiseks ja õitsemiseks täisvalgust ja parasniisket toitaineterikast mulda. Igasugune tavaline aiamuld on sirelitele sobilik. Vältida tuleks liigniiskeid ja liigkuivi ning kehvi muldi. Sirelite looduslikest liikidest on otstarbekas istutada vabakujulisi või pügatavaid hekke. Kaunid sirelihekid on oma kiire, kõrge ja tiheda kasvuga tõhusad tuulte eest kaitsjad. Väiksematesse aedadesse harilik sirel hekiks väga hästi ei sobiks, sest annab ohtrasti juurevõsu, mis väljub lõpuks kontrolli alt. Piiratavaid sirelihekke või ka üksikpõõsaid tuleb pügada kohe pärast õitsemist, siis õitsevad nad igal aastal uuesti ja rikkalikult.
Õied Heleroosad lõhnavad lihtõied.
Lehed Südajas rohelised lehed.
Kastmine Väga põuasel kasvuperioodil võib vajada lisakastmist.
Väetamine Kord aastas, mais-juunis, aiataimedele mõeldud väetisega vastavalt pakendil olevale juhisele. Sügisel võib kasutada sügisväetist.
Kasvupinnas Mullastiku suhtes vähenõudlik ja lepik.
Vastupidavus Vastupidav
Kasvukuju Kompaktne, püstine põõsas.
Igihaljas ei
Lõhn tugev
Erihooldus Lõika sirelipõõsaid tagasi või kärbi sirelihekkisid vahetult peale õitsemist, siis õitsevad sirelid ka järgmisel aastal rikkalikult.
Õie värv lilla, roosa
Lehe värv roheline
SKU 126869
Tootjamaa Holland
Õitsemise aastaaeg suvi
Kasvukoht päikeseline, poolvarjuline
Õitsemisaeg mai - juuni
Kaal pakendiga (kg) 5.4900
Täiskasvanud taime kõrgus 1.80 m
Müüdava taime kõrgus 50 cm
Vahekaugus 2.00 - 3.00 m
Poti suurus C5